Twitter Yönetim Kurulu, Elon Musk’ın Teklifini Oy Birliği ile Onayladı

Twitter Yönetim Kurulu Elon Muskin Teklifini Oy Birliği ile Onayladi

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, bir süredir aktif olarak kullandığı Twitter’ı satın almak için çalışmalarına devam ediyor. Son olarak Twitter’ın bot hesaplar konusundaki verileri kanıtlaması için araştırmaları bekleyen Musk’a Twitter yönetim kurulundan yeşil ışık yandı. Twitter yönetim kurulu, Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma teklifini oybirliği ile onayladı.

Twitter Yönetim Kurulu Elon Musk'ın Teklifini Oy Birliği ile Onayladı

Twitter Yönetim Kurulu, Elon Musk için Yeşil Işık Yaktı

Tesla CEO’su Elon Musk‘ın Twitter’ı satın alması uzun bir süredir tartışmalı bir şekilde konuşuluyor. Bazı isimler Musk’ın bu adımını gereksiz ve riskli bulurken, Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey gibi isimler ise destekliyor. Şu anda Twitter’ı satın alması kesin gibi görülen Musk ise Twitter’ın bot hesaplar konusundaki iddiasını kanıtlamasını istiyor.

Bu olayda en dikkat çeken kısım, Musk’ın ödemeyi kabul ettiği miktarın toplam hisse miktarının çok üstünde olması. Öyle ki anlaşmanın şu anda tamamlaması durumun şirketteki yatırımcılar hisse başına 15.22 dolar kâr edecekler.

Son olarak yönetim kurulunun bu onayı ile birlikte Musk‘ın düzenleyici onayı sonrası Twitter’a tamamen sahip olacağını belirtelim. Diğer taraftan Musk’ın Twitter’ın iddialarını kanıtlayamaması durumunda satın alımdan vazgeçmesi de olası görülüyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
330.828,04 TL 3,51%
ethereumETH/TRY
18.575,49 TL 5,17%
tetherUSDT/TRY
16,76 TL 0,21%
usd-coinUSDC/TRY
16,78 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
3.762,10 TL 3,65%
binance-usdBUSD/TRY
16,78 TL 0,08%
cardanoADA/TRY
7,83 TL 4,29%
xrpXRP/TRY
5,41 TL 3,25%
solanaSOL/TRY
575,59 TL 4,81%
dogecoinDOGE/TRY
1,14 TL 3,88%
Bağlantıyı kopyala