Twitter Hissedarları, Elon Musk Satın Alımını Onayladı

twitter hissedarlari elon musk satin alimini onayladi

Sosyal medya platformu Twitter, daha önce duyurusunu yaptığı hissedar toplantısında alınan kararı açıkladı. Twitter tarafından yapılan açıklamada, hissedarların Twitter’ın Elon Musk tarafından satın alım anlaşmasını onayladıklarını açıkladı.

Hissedarlar Elon Musk’ın Twitter’ı Satın Almasını Oyladı

Mikro blog platformu Twitter, bugün hissedarlarının Twitter’ın Elon Musk’ın iştirakleri tarafından hisse başına 54.20 dolar nakit olarak satın alınması için daha önceden duyurulan satın alma anlaşmasını onayladıklarını belirtti. Hissedar oylarının ön tablosuna dayalı olarak, Özel Toplantıda kullanılan oyların yaklaşık olarak yüzde 98.6’sı Elon Musk’ın satın alım anlaşmasının kabul edildiğini belirtti. Hissedar onayı, satın alma anlaşması kapsamında satın almanın kapanması için emsal olan nihai koşulu (niteliği gereği kapanışta yerine getirmesi gereken koşullar dışında) yerine getirir. Twitter, “Elon Musk’ın iştirakleri ile satın almayı derhal ve her şartta, 15 Eylül 2022’ye kadar, emsal tüm koşulların yerine getirilmesini takip eden ikinci iş gününe kadar tamamlamaya hazır ve isteklidir” ifadesini kullandı.

twitter hissedarlari elon musk satin alimini onayladi 2

Twitter’ı geçtiğimiz aylarda satın almak için bir anlaşmaya vardığını duyuran Elon Musk, daha sonrasında bu anlaşmayı iptal ettiğini açıklamıştı. Elon Musk’ın bu anlaşmayı iptal etmesinin ardından, Twitter satın alımın yerine getirilmesi için bir hissedar toplantısı düzenledi. Yapılan bu oylama ile Elon Musk’ın bir an önce satın alımı tamamlaması gerektiği belirtildi. Son olarak Twitter, Elon Musk’ın sözde satın alma anlaşmasını iptal etmesinin geçersiz olduğunu ve Musk taraflarının satın alma sözleşmesine bağlı kalmaya devam ettiğine ve üzerinde anlaşmaya varılan hüküm ve koşullarda birleşmeyi tamamlamakta yükümlü olduğuna inanmaya devam ettiğini belirtti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
347.541,11 TL 1,73%
ethereumETH/TRY
23.920,41 TL 1,87%
tetherUSDT/TRY
18,30 TL 0,33%
usd-coinUSDC/TRY
18,36 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
5.011,31 TL 0,44%
xrpXRP/TRY
8,96 TL 0,86%
binance-usdBUSD/TRY
18,36 TL 0,13%
cardanoADA/TRY
8,42 TL 1,03%
solanaSOL/TRY
598,90 TL 0,39%
dogecoinDOGE/TRY
1,17 TL 7,22%
Bağlantıyı kopyala