Twitter, Coins Özelliği İçin Stripe İle Çalışıyor

twitter coins ozelligi icin stripe ile calisiyor

Sosyal medya platformu Twitter, yeni gelir yöntemleri üzerinde çalışmaya devam ediyor. Twitter son olarak bir süredir üzerinde çalıştığı Coins özelliği üzerinde çalışmalarını hızlandırıyor.

Twitter, Coins Özelliği Üzerinde Çalışmalarını Hızlandırıyor

Tersine mühendislik uzmanı Jame Manchuan Wong, Twitter’ın yeni bir özelliğini ifşa etti. Yeni özellikle fiat para birimi ile “Coins” alınabilecek ve bu sayede kullanıcılar birbirlerine “Ödüller” verebilecek.

Güvenlik araştırmacısı ve veri madencisi Jane Manchun Wong’un paylaşımlarına göre “coins” para birimi, satın alma arayüzü ve menü öğesi ile kullanıma sunulacak. Bu özellik Stripe altyapısı ile sağlanacak.

Twitter’ın bu yeni özelliğinde Blockchain altyapısının kullanılıp kullanılmayacağı bilinmiyor olsa da ilerleyen süreçte “coins” para birimlerinin kripto para birimleri ile satın alınacağı düşünülüyor. Elon Musk tarafından satın alınan sosyal medya platformu Twitter, geçen yıl da para kazanan içerik oluşturucuları için Stripe aracılığıyla USDC stablecoin ödemelerini almasını test etmişti.

Kullanıcılar Twitter’da destek olmak istedikleri kullanıcılara “Süper Takipçi” özelliği ile destek olabiliyor ve kripto para birimleri ile destek olabiliyor. Son olarak kullanıcıların bu yeni özellikle kendilerine gönderilen tutarları alabilmek için en az 50 dolarlık bakiyelerinin olması gerekiyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
434.109,96 TL 1,19%
ethereumETH/TRY
30.850,38 TL 1,81%
tetherUSDT/TRY
18,82 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.199,93 TL 0,19%
usd-coinUSDC/TRY
18,82 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
7,58 TL 2,10%
binance-usdBUSD/TRY
18,82 TL 0,06%
cardanoADA/TRY
7,51 TL 0,17%
dogecoinDOGE/TRY
1,75 TL 2,52%
okbOKB/TRY
852,90 TL 10,57%
Bağlantıyı kopyala