Twitter CFO’su: Kripto Varlık Almak Şu Anda Mantıklı Değil

twitter cfosu kripto varlik almak su anda mantikli degil

Twitter CFO’su Ned Segal Pazartesi günü Wall Street Journal’a verdiği bir röportajda, Twitter’ın kurumsal parasının bir kısmını Bitcoin gibi kripto varlıklarına yatırmanın şu anda mantıklı olmadığını söyledi.

Yatırım politikamızı değiştirmeli ve daha değişken varlıklara sahip olmayı seçmeliyiz” diyen Segal, şirketin bilançosunda menkul kıymetler gibi daha az değişken varlıkları tutmayı tercih ettiğini de sözlerine ekledi.

Aynı zamanda, Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, Tesla CEO’su Elon Musk ve yazılım şirketi MicroStrategy, bilançolarında kripto varlık bulundurmalarıyla biliniyorlar.

twitter 1 1

Twitter CFO’su: Kripto Varlık Eklenebilmesi Şirket Politikasında Değişim Gerek

2017’den beri şirketin finans tarafını yöneten Twitter CFO’su Ted Segal, bu yılın başlarında şirketin Bitcoin kullanarak çalıştığını söyledi. Ayrıca, Twitter olarak düşük düzeyde volatilite sergileyen menkul kıymetlere yatırım yaptıklarını açıklayan Segal, Twitter’ın bilançosuna kripto paraların eklenebilmesi için önce şirket politikasının değişmesi gerektiğini belirtti.

Bununla beraber Segal, şirketin neden kriptoya yatırım yapmak istemediğine ilişkin olarak volatiliteye değindi. Segal, Twitter’ın yakın zamanda başlatılan abonelik hizmetleri için büyüme potansiyeli gördüğünü söyledi. Ned Segal, abonelikler ile ilgili olarak şu cümleyi kurdu:

Abonelikler ek gelir elde etmemiz için öngörülebilir ve yeni bir açık alan olacak.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 657.875,39 TL 0,12%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.533,85 TL 0,56%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.292,12 TL 2,59%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 1,06%
solana
Solana (SOL) 2.371,36 TL 0,47%
cardano
Cardano (ADA) 18,74 TL 0,14%
xrp
XRP (XRP) 11,42 TL 0,56%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,51%
polkadot
Polkadot (DOT) 425,18 TL 1,33%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,48 TL 0,79%
Bağlantıyı kopyala