bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,787.09 1.85%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,053.68 1.64%
bnb
BNB (BNB) $ 556.57 0.57%
solana
Solana (SOL) $ 141.76 2.27%
xrp
XRP (XRP) $ 0.521253 3.82%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.47762 2.01%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.152648 0.18%

Twitter, Büyük Bitcoin Hack’inden Sonra Güvenliği Güçlendirdi

Twitter Buyuk Bitcoin Hackinden Sonra Guvenligi Guclendirdi scaled

Sosyal medya şirketi önceki hack’lenme skandalının ardından, tekrarlanmasını önlemek için güvenliklerini güncellemelerini isteyecek.

Sosyal medya devi Twitter, ABD seçimleri için önemli güvenlik güncelleştirmeleri yaptı.

Şirket “Geçmişteki güvenlik olaylarından öğrendikçe ve değişiklikleri uyguladıkça, Twitter’daki yüksek profilli hesapları 2020 ABD seçimleri sırasında güvenli ve emniyetli tutmaya odaklandık” dedi.

Perşembe günü itibariyle, tüm “yüksek profilli” ve seçimlerle ilgili hesaplar bilgilendirildi ve kimlik bilgilerini korumak için ek güvenlik önlemleri almaları sağlandı.

Bu tür hesaplar, diğer siyasi kullanıcıların yanı sıra tüm ABD yürütme organı ve Kongre üyelerini, valileri, başkanlık kampanyasını yürütenleri, siyasi partileri ve önde gelen ABD haber kanallarını ve siyasi gazetecileri içeriyordu.

Twitter, hesaplardan daha güçlü bir parola kullanmalarının ve yalnızca bir kullanıcı adı ve parolanın ötesinde ekstra güvenlik sağlayan iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmesinin isteneceğini söyledi. Ayrıca, yetkisiz şifre değişikliklerini önlemek için bir şifre sıfırlama seçeneği otomatik olarak etkinleştirilecektir.

Güvenlik özellikleri yalnızca belirli kullanıcılarla sınırlı değildir. Duyuru, herkesin gizlilik ve bilgilerinin Twitter’da güvende olmasını sağlamak için gerekli adımları atabileceğini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala