Twitter, Büyük Bitcoin Hack’inden Sonra Güvenliği Güçlendirdi

Abone Ol:google-news
0
18/09/2020

Sosyal medya şirketi önceki hack’lenme skandalının ardından, tekrarlanmasını önlemek için güvenliklerini güncellemelerini isteyecek.

Sosyal medya devi Twitter, ABD seçimleri için önemli güvenlik güncelleştirmeleri yaptı.

Şirket “Geçmişteki güvenlik olaylarından öğrendikçe ve değişiklikleri uyguladıkça, Twitter’daki yüksek profilli hesapları 2020 ABD seçimleri sırasında güvenli ve emniyetli tutmaya odaklandık” dedi.

Perşembe günü itibariyle, tüm “yüksek profilli” ve seçimlerle ilgili hesaplar bilgilendirildi ve kimlik bilgilerini korumak için ek güvenlik önlemleri almaları sağlandı.

Bu tür hesaplar, diğer siyasi kullanıcıların yanı sıra tüm ABD yürütme organı ve Kongre üyelerini, valileri, başkanlık kampanyasını yürütenleri, siyasi partileri ve önde gelen ABD haber kanallarını ve siyasi gazetecileri içeriyordu.

Twitter, hesaplardan daha güçlü bir parola kullanmalarının ve yalnızca bir kullanıcı adı ve parolanın ötesinde ekstra güvenlik sağlayan iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmesinin isteneceğini söyledi. Ayrıca, yetkisiz şifre değişikliklerini önlemek için bir şifre sıfırlama seçeneği otomatik olarak etkinleştirilecektir.

Güvenlik özellikleri yalnızca belirli kullanıcılarla sınırlı değildir. Duyuru, herkesin gizlilik ve bilgilerinin Twitter’da güvende olmasını sağlamak için gerekli adımları atabileceğini söyledi.

Kaynak: decrypt.co

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.044 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.

https://www.btchaber.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 278.782,87 TL 1,47%
ethereum
Ethereum (ETH) 17.768,84 TL 4,31%
tether
Tether (USDT) 8,55 TL 0,22%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.487,27 TL 0,98%
cardano
Cardano (ADA) 10,09 TL 1,09%
xrp
XRP (XRP) 5,12 TL 3,16%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,55 TL 0,06%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,65 TL 0,46%
polkadot
Polkadot (DOT) 110,68 TL 3,45%
binance-usd
Binance USD (BUSD) 8,55 TL 0,14%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap