bitcoinBTC/TRY
1.096.233,36 TL 0,55%
ethereumETH/TRY
58.959,02 TL 0,98%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.606,44 TL 0,86%
xrpXRP/TRY
17,53 TL 1,06%
solanaSOL/TRY
1.741,20 TL 1,18%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
58.892,79 TL 0,93%
cardanoADA/TRY
10,94 TL 1,95%
dogecoinDOGE/TRY
2,36 TL 1,12%

Paylaş

Twitch’ten Kovulan YouTuber Dr Disrespect, Artık Polygon’da

twitchten kovulan youtuber dr disrespect artik polygonda2

Twitch’ten yasaklanan YouTuber “Dr Disrespect“, oyun NFT‘lerini Polygon‘da başlattı. 10.000 “Founders Access” NFT’si piyasaya süren girişimci, böylece yeni bir girişim başlattı.

“Call of Duty” yayıncısı Dr Disrespect, oyun geliştirme stüdyosu Midnight Society‘yi Aralık ayında kurmuştu. Şimdi, topluluğun ilk üyeleri için NFT’leri yayımlıyor.

Dr Disrespect’in markası, Twitch yayınlarına geri dönüp dönmeyeceğini açıklamadı. Ancak yayıncı, Twitch ile olan yasal anlaşmazlığını çözdüğünü ve “devam edeceğini” paylaşmıştı. Şimdilik bu konuda bir açıklama yok.

YouTuber Dr Disresprect, Call Of Duty Çalışanları İle Ortak

Dr Disrespect’in Polygon blockchain‘inde yer alacak oyun NFT’lerinin her biri 50 dolara mâl olacak.

twitchten kovulan youtuber dr disrespect artik polygonda

Midnight Society’nin web sitesine göre Founders Passes, oyunculara herhangi bir Play-To-Earn avantajı vermeyecek. Satın alanlar bunun yerine bazı haklar elde edecek. Bunlar ise şöyle:

Oyun yapılarına, Midnight Society oyunlarında kullanılabilecek bir profil resmine, stüdyo etkinliklerine erişime ve oyun özelliklerinde oy haklarına erken erişim kazanacaklar.

Midnight Society’nin kurucu ortağı Robert Bowling, “Call of Duty”nin yapımcısı Infinity Ward‘dan geliyor. Bowling, NFT’leri Midnight’ın oyun ekosisteminin önemli bir parçası olarak gördüğünü söyledi.

Oyunlarda NFT’ler, silahlar veya karakterler için kişiselleştirilmiş görünümler gibi oyun içi varlıkların sahipliğini gösterebiliyor.

Hasan Selçuk Turan

Hasan Selçuk Turan

Hasan Selçuk 1991’de Ankara’da doğdu. İlköğretim ve lise sürecini tamamlayana kadar burada hayatına devam etti. Lise yıllarından itibaren bilim-teknoloji ve medyaya ilgi duydu. 2010’da Galatasaray Üniversitesi’nde Felsefe bölümüne başlayan Hasan Selçuk, buradaki eğitimi esnasında ilgilendiği alanlara yönelik adımlar attı. Ulusal çapta yayın yapan organlarda ilk yazılarını 2014’te yayımladı. 2015’te açık öğretim ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünü tamamladı. Felsefede en çok yoğunlaştığı filozoflar Descartes, Spinoza ve Kant oldu. Prof. Dr. Aliye Kovanlıkaya ile bu filozofların ‘hayal gücü/imagination’ yetisini ele alışlarını ortaya koyan bir Bitirme Ödevi çalışması yaptı. Galatasaray ve Mimar Sinan Üniversitelerinden çeşitli öğrenciler ve Dr. Alber Nahum ile “Spinoza Okuma Atölyesi”nde bulundu. Akademik eğitiminde derinleşmeyle beraber hobilerine zaman ayırmayı ve sosyal hayatı da ihmal etmedi. 2016’nın Kasım ayında öğrenciliği devam ederken medyada profesyonel olarak yer almaya başladı. Dergi editörü olarak çalıştı. İlgi alanları arasına tarihi de ekleyen Hasan Selçuk’un çalışmaları düzenli yayımlanır hale geldi. 2018’de üniversiteyi çift diploma ile bitirdi, Galatasaray Üniversitesi ve Sorbonne Üniversitesi Felsefe bölümlerinden mezun oldu. Aynı yıl tüm zamanların en çok okunan ve takip edilen yazarlarından Yuval Noah Harari ile röportaj yapan Türkiye’deki birkaç gazeteciden biri oldu. Medya ve iletişim üzerine bir kariyer hedefi tasarlayan Hasan Selçuk, sunuculuk ve yeni medya hakkında çeşitli eğitimler aldı. Blokzincir ve kripto varlık dünyasıyla 2019’da tanıştı. Bu zamanlamanın oldukça geç olduğunu fark ederek hızla konu hakkındaki kapsamlı kitapları ve makaleleri zihnine işledi. İnternet yayıncılığının olmazsa olmazları olan SEO, Doğru ve Güvenilir Bilgiye Erişim, E-Ticaret, Şikayet Süreçleri ve Sosyal Medya Uzmanlığı gibi konulardaki eksik bilgilerini tamamladı. 2021’de internet ortamında Dış Haberler Editörlüğü yaptı. Haber, röportaj ve özel dosya gibi işlerini çalıştığı kurumda yayımladı. Felsefi derinlik bulduğu hemen her şeyle ilgilenebilen, derinlemesine araştırma yapmayı ve analiz etmeyi seven Hasan Selçuk, 2022 Şubat’ta Kriptomeda’ya katıldı ve Nisan sonuna kadar Kriptomeda çatısı altındaki yayın kuruluşlarına içerik hazırladı. Hasan Selçuk’un geçmişteki çalışmalarının çoğunluğuna ve Kriptomeda’daki tüm çalışmalarına internetten erişilebiliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala