Twitch, NFT Sunumu Sağlayan PlayNFT Eklentisini Kullanıyor

twitch nft sunumu saglayan playnft eklentisini kullaniyor

Blockchain oyun stüdyosu Enigma Games, Enjin’in Efinity Blockchain‘ini kullandığı yeni bir eklenti kullanmaya başlayacak. Bu eklenti ile Twitch’in 9.2 milyon yayıncısı, NFT’leri kullanarak, izleyicileriyle daha fazla etkileşim kurabilecek.

Söz konusu eklenti; Twitch yayıncılarının Twitch platformundan ayrılmalarına gerek kalmadan, NFT’leri izleyicilerine sunmasını sağlayacak.

Twitch Yayıncıları, PlayNFT Eklentisi ile NFT’leri Etkin Şekilde Kullanacak

PlayNFT eklentisini yayıncılar, Steam’de bulunan Min-Mins, MyMeta Minecraft ve Shield of Shalwend gibi oyunlarda oyun içi öğe olarak kullanabilecek. Bir basın açıklamasına göre, bu hamle, birçok oyun ve uygulamada NFT‘lerin işlevselliğini artırmaya yardımcı olacak. Aynı zamanda NFT’leri basabilecekler. PlayNFT ayrıca; oyun geliştiriciler tarafından kullanılacak ve Blockchain oyun topluluğu için benzersiz deneyimler oluşturacak.

twitche nft sunumu saglayan playnft eklentisi geliyor 2

Blockchain oyun stüdyosu Enigma Games CEO’su Xavier Moore konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Twitch’teki yayıncılar sürekli olarak yeni kitlelere ulaşmanın ve onlarla daha derin bir düzeyde bağlantı kurmanın yollarını arıyor. Bir sosyal para birimi olarak NFT’lerin internetteki en popüler topluluk katılım aracı olacağını düşünüyoruz.

Xavier Moore açıklamasına ek olarak; “PlayNFT, dünyanın ilk NFT hizmet pazarıdır. Şimdiye kadar, içerik oluşturucuların NFT’lerini üçüncü taraf oyunlarda ve uygulamalarda kullanılabilir hale getirmelerinin kolay bir yolu yoktu” dedi.

Enjin’de iletişim başkan yardımcısı Bryana Kortendick ise şu şekilde bir açıklama yaptı:

PlayNFT’e katılan çok sayıda oyun ve uygulama görmeyi umuyoruz, böylece içerik oluşturucular ve yayıncılar, kitleleriyle anlamlı bir şekilde etkileşim kurmak ve NFT’lerini özerk ve merkezi olmayan bir şekilde yükseltmek için platformu kullanabilirler.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 481.453,46 TL 8,71%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.135,88 TL 14,76%
tether
Tether (USDT) 13,65 TL 0,91%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.883,75 TL 15,76%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,50 TL 0,07%
cardano
Cardano (ADA) 13,92 TL 16,69%
solana
Solana (SOL) 1.338,54 TL 19,98%
xrp
XRP (XRP) 8,02 TL 14,62%
terra-luna
Terra (LUNA) 826,08 TL 21,55%
polkadot
Polkadot (DOT) 250,22 TL 17,68%
Bağlantıyı kopyala