Twitch Kurucu Ortağı, NFT’ler için Pazaryeri Kuruyor

twitch kurucu ortagi nftler icin pazaryeri kuruyor

Son zamanların popüler canlı yayın platformu Twitch, NFT‘lere olan ilgisini artırdı. Twitch kurucu ortağı Justin KanNFT‘ler için yeni bir pazaryeri olan Fractal‘ı piyasaya süreceğini açıkladı. Twitch, kısa süre önce, kullanıcıların platformdan ayrılmadan NFT ödülleri alabilecekleri bir eklenti geliştirdiğini duyurmuştu.

Twitch, Oyun NFT’leri için Pazaryeri Oluşturuyor

Twitch kurucu ortağı Justin Kan oyun NFT‘leri için yeni bir pazaryeri oluşturacağını açıkladı. Söz konusu platform Fractal, oyun şirketlerinin hayranları için yeni ürünler sunabileceği birincil pazar, kullanıcıların NFT’lerini birbirlerine satabilecekleri ikincil pazar görevi görecek.

twitch kurucu ortagi nftler icin pazaryeri kuruyor 3

Fractal’ın kurucu ortağı Kan konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Platform, oyun içi varlıklara geçiş, oyuncular için gerçek mülkiyetin ve oyunlarda yeni programlanabilirlik ve birlikte çalışabilirlik katmanlarının kilidini açacak. Geliştiriciler, NFT oyunlarının üzerine her türlü yeni deneyimi yaşayabilecekler.

Fractal’ın kurucu ortağı ve iş geliştirme başkanı Robin Chan ise konu ile ilgili görüşleri şu şekilde;

Oyun şirketleri bizimle ortak olmak istiyor. Ayrıca kripto deneyimi oluşturmak isteyen, geleneksel geliştiricilerin ilgisini gördük ve onları desteklemekten heyecan duyuyoruz.

Bir basın açıklamasına göre, Fractal’ın ortakları arasında; Blockchain entegrasyonlarına odaklanan oyun geliştiricileri yer alıyor. Fractal pazaryerinde olacak NFT‘ler, oyunculara oyunlarında yetenek ve deneyimler sunacak. Ayrıca firma, tekrar oynanabilen eğlenceli ve ilgi çekici oyunlar geliştiren, kripto oyun şirketlerine de odaklanıyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 490.891,14 TL 7,09%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.483,06 TL 7,33%
tether
Tether (USDT) 13,41 TL 1,42%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.002,78 TL 6,46%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,45 TL 0,37%
cardano
Cardano (ADA) 13,85 TL 1,27%
solana
Solana (SOL) 1.252,07 TL 8,06%
xrp
XRP (XRP) 8,12 TL 4,63%
terra-luna
Terra (LUNA) 860,18 TL 0,41%
polkadot
Polkadot (DOT) 248,40 TL 10,42%
Bağlantıyı kopyala