Türkiye’de ve Dünyada Haftanın Trend Coinleri! 30 Temmuz – 5 Ağustos

Türkiyede ve Dünyada Haftanin Trend Coinleri 30 – 5 Ağustos

Kripto para piyasalarında dalgalı fiyatlanmalar sürerken popülaritesi artan kripto paralar da hızla artıyor. Bu artan popülaritesi takip eden kripto para traker’ı CoinGecko da kripto para piyasasının hem Türkiye’de hem de dünyada 30 – 5 Ağustos haftası boyunca öne çıkanlarını açıkladı. STEPN, Türkiye’deki birinciliğini elden bırakmadı.

Türkiye’de Haftanın Trend Coinleri! 30 Temmuz – 5 Ağustos

Türkiye kripto para piyasalarında oldukça aktif bir yol oynuyor. Özellikle yenilikçi projelere ilgisi yüksek olan Türkiye, uzun bir süredir listenin ilk sırasında STEPN’ı konuk ediyor. Bit move to earn GameFi projesi olan STEPN, kullanıcılara yürüdükçe para kazandırma odaklı çalışıyor ve Türkiye tarafından aktif olarak kullanılıyor. Bu noktada da fiyatı en sık takip edilen STEPN, son 4 haftanın listenin ilk sırasında yer alıyor.

Listenin ikinci sırasında ise kripto paraların ilk sırasındaki isim yer alıyor: Bitcoin (BTC). Son dönemde yaptığı dalgalanmalar ile piyasadaki altcoin’lerin de dalgalanmasına neden olan lider kripto, beraberinde trendler listesinde de adınsan bol bol söz ettiriyor. Bu açıdan birçok kripto yatırımcısını Bitcoin’in fiyatını bir pivot olarak kabul ediyor.

Benzer şekilde üçüncü sırada ise bir dönemin lider katili olarak anılan Ethereum (ETH) yer alıyor. Fiyatı son dönemde sabit kalan Ethereum (ETH), Merge haberleri sonrası popülaritesini büyük ölçüde geri kazandı. Öyle ki gas ücretleri düşerken ağın aktivitesinde artışlar yaşanıyor.

Listenin dördüncü sırasında ise diğer haftalarda da görmeye alışık olduğumuz EVMOS yer alıyor. Listenin devamında ise CEEK Smart VR, Bone ShibaSwap, FEG ve Luffy yer alıyor.

Dünyada Haftanın Trend Coinleri! 30 Temmuz – 5 Ağustos

Dünyadaki trend olan kripto paralara baktığımızda ise altcoin’lerin kendisini gösterdiğini görüyoruz. İlk sırada son 7 gün içerisinde yüzde 30, 30 gün içerisinde ise yüzde 258 artış yaşayan Optimism (OP) yer alıyor. Öyle ki geçtiğimiz ay 0.42 dolardan işlem gören OP, içeriğimizin yazımı itibarıyla 1.88 dolardan işlem görüyor. İkinci sırada listede daha öncesinde görmeye pek alışık olmadığımız Grin yer alıyor. Piyasa hacmi ve fiyat bakımından henüz yeni olan Grin, trenler listesine çıkarak yatırımcılarını şaşırtmış durumda.

Üçüncü sırada ise yine geçtiğimiz haftalarda görmeye alışık olduğumuz Evmos yer alıyor. Listeyi ise sırasıyla Seedify.fund, GMX, Solana, Cellframe ve Gains Network takip ediyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
381.325,10 TL 8,00%
ethereumETH/TRY
29.533,39 TL 10,45%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,12%
usd-coinUSDC/TRY
18,10 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.149,49 TL 2,97%
binance-usdBUSD/TRY
18,12 TL 0,16%
xrpXRP/TRY
6,18 TL 6,57%
cardanoADA/TRY
8,26 TL 8,90%
solanaSOL/TRY
662,33 TL 4,57%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 6,24%
Bağlantıyı kopyala