Türkiye’de ve Dünyada Haftanın Trend Coinleri! 25 Haziran – 1 Temmuz

Türkiyede ve Dünyada Haftanin Trend Coinleri 25 Haziran 1 Temmuz

Popüler kripto para traker’ı CoinGecko, hem Türkiye’nin hem de dünyanın 18 – 24 Haziran haftası boyunca trend olan kripto paralarını listeledi. Türkiye listesinde geçtiğimiz hafta da liderliğe oturan STEPN Green Satoshi Token ilk sırada yer alırken, dünya listesinde ilk sırayı Terra (LUNA) aldı.

Türkiye’de Haftanın Trend Coinleri! 25 Haziran – 1 Temmuz

Geçtiğimiz hafta da haftanın en öne çıkan kripto para birimi olan STEPN Green Satoshi Token, bu hafta da kendisinden söz ettirmeyi başardı. Çıktığı ilk günden bu yana yoğun ilgi ile takip edilen ve kullanılan Move2Earn projesi STEPN, yerel token’ları ile de ilgi görmeye devam ediyor. Son 7 gün içerisinde yaklaşık olarak yüzde 30’luk bir düşüş yaşayan STEPN Green Satoshi Token, içeriğimizin yazımı itibarıyla 0.126 dolardan alıcı buluyor.

Listenin ikinci sırasında ise metaverse odaklı projelerden birisi olan CEEK VR yer alıyor. Son 7 gün içerisinde yüzde 54’lük bir artış yakalayarak yatırımcısını sevindiren CEEK, tüm dikkatleri de üzerine çekmeyi başardı. Bununla birlikte sadece son 24 saat içerisinde yüzde 13’lük artış yaşayan CEEK, içeriğimizin yazımı itibarıyla 0.22 dolardan alıcıları ile buluşuyor.

Üçüncü sırada ise Terra ekosisteminin enkazı olarak anılan Terra Luna Classic (LUNC) yer alıyor. Yaşadığı devasa düşüş sonrası fiyatı bol sıfırlı hâle gelen LUNC, yine de son 7 gün içerisinde değerini iki katına çıkarmayı başardı.

Listenin dördüncü ve beşinci sırasında ise sırasıyla Tidex (TDX) ve Bone ShibaSwap (BONE) yer alıyor.

Dünyada Haftanın Trend Coinleri! 25 Haziran – 1 Temmuz

Dünyada son 1 hafta içerisindeki trend kripto paralara baktığımızda ise geçmiştekilere benzer bir şekilde farklılık olduğunu görüyoruz. Listenin ilk sırasında Terra (LUNA) kendisini belli ederken, EVMOS ikinci sırada kendisine yer buluyor. Ancak 3. sıraya baktığımızda gündemin en kritik projelerinden birisini görüyoruz. Celsius.

Yaşadığı mali kriz nedeniyle başı belada olan proje, son 7 gün içerisinde değerinin yaklaşık olarak yüzde 40’ını kaybetmiş durumda. Öyle ki hafta içerisinde 1.55 dolardan fiyatlanan CEL, içeriğimizin yazımı itibarıyla 0.633 dolardan fiyatlanmakta.

Listenin dördüncü sırasında da kripto para piyasalarındaki düşüşten en çok etkilenen kriptolardan birisi yer alıyor. Bir hafta içerisinde yüzde 30’luk değer kaybı yaşayan Harmony (ONE), her ne kadar geliştirici kısmında büyük atılımlar gerçekleştirse de fiyat bazında pek iyi bir performans gösteremedi. Listenin devamında ise sırasyıla Solana (SOL), Beldex (BDX) Polygon (MATIC) yer almakta.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.702,47 TL 2,61%
ethereumETH/TRY
34.308,01 TL 4,46%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
17,96 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.944,71 TL 0,79%
xrpXRP/TRY
6,88 TL 1,27%
cardanoADA/TRY
9,72 TL 1,27%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,27%
solanaSOL/TRY
795,87 TL 4,89%
polkadotDOT/TRY
169,61 TL 0,05%
Bağlantıyı kopyala