Türkiye’de ve Dünyada Haftanın Trend Coinleri! (20-26 Mayıs)

turkiyede ve dunyada haftanin trend coinleri 20 26 mayisrt

Her hafta CoinGecko tarafından hazırlanan haftanın trend coinleri listesiyle birlikte hem Türkiye’de hem de dünyada o hafta hangi kripto para birimlerinin öne çıktığını görmüş oluyoruz. Bu listeler piyasadaki yatırımcıların ilgisini takip etmek açısından önemli. Şimdi gelin, hep birlikte 20-26 Mayıs tarihleri arasında hangi kripto para birimlerinin öne çıktığına yakından bakalım.

Piyasa, Bitcoin (BTC) liderliğinde dalgalı bir seyir izledi. BTC, hafta içi en düşük 25.800 dolara kadar geriledi. Buna rağmen bazı kripto varlıklara yüksek ilgi vardı. Coingecko verilerine göre; Türkiye’de trend olan kripto varlıklar sırasıyla Aston Villa Fan Token, BSCPAD ve Pi Network oldu. Dünyada ise Ethereum, Bitcoin ve Solana ilk üç sırada yer aldı.

Türkiye’de Haftanın Trend Coinleri! 20-26 Mayıs

Türkiye’de trend olan kripto paralar listesinin en başında, Aston Villa Fan Token yer aldı. Haberin yazımı sırasında 1,09 dolardan işlem gören AVL, 1.311.618 dolarlık piyasa değerine sahip.

Listenin ikinci ismi ise BSCPAD var. Piyasa değerine göre 980’inci sırada olan BSCPAD, haberin yazımı esnasında 0,121074 dolardan işlem görüyor. BSCPAD ayrıca son 24 saat içinde de yüzde 1.4 oranında artış kaydetti.

Pi Network ise her hafta olduğu gibi bu hafta da listede. 24,48 dolardan işlem gören kripto para birimi, son 24 saatte yüzde 1.5, son 30 günde ise yüzde 10.3 oranında değer kaybetti.

Listenin devamında ise Bitcoin, Manchester City Fan Token, Pepe, Conflux, Crypto Royale, A Hunters Dream ve UMA yer alıyor.

Dünyada Haftanın Trend Coinleri! 20-26 Mayıs

Dünyada haftanın en trend kripto parası Ethereum oldu. Bitcoin’in düşüş yaşadığı haftada ETH, yüzde 3’e yakın yükseliş yaşadı. Listenin ikinci sırasında ise lider kripto para birimi Bitcoin yatırımcılara göz kırpıyor.

Piyasa değeri açısından 11. sırada konumlanan Solana (SOL) da listenin üçüncü sırasında. 19,25 dolardan işlem gören Solana, bir süredir düşüşte olan kripto para birimlerinden biri. Son 7 günde yüzde 5.8 değer kaybeden SOL’da son 30 gündeki kayıp yüzde 12.3 oranında.

Listenin devamında ise sırasıyla XRP, Sui, Aptos, Litecoin, Uniswap, Ovr, Pepe, Hourglass ve Open Campus yer alıyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
548.034,46 TL 1,89%
ethereumETH/TRY
37.716,48 TL 1,42%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.192,36 TL 1,41%
usd-coinUSDC/TRY
20,17 TL 0,16%
xrpXRP/TRY
10,29 TL 1,79%
cardanoADA/TRY
7,58 TL 0,88%
staked-etherSTETH/TRY
37.717,09 TL 1,40%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 1,05%
matic-networkMATIC/TRY
17,96 TL 1,14%
Bağlantıyı kopyala