Türkiye’de ve Dünyada Haftanın Trend Coinleri! 2 – 8 Temmuz

Türkiyede ve Dünyada Haftanin Trend Coinleri 2 8 Temmuz

Kripto para sektörü oldukça sert bir haftadan geçti. Piyasaların 900 milyar doların altına indiği son günlerde, yaşanan son yükselişler bir nefes niteliğinde. Birçok proje yeniden yeşil grafiklere bürünürken popüler kripto para traker’ı CoinGecko 2 – 8 Temmuz haftasında trend olan kripto paraları paylaştı. Dünyada ilk sırayı MoveZ alırken, STEPN Green Satoshi Token Türkiye’deki liderliğini korudu.

Türkiye’de Haftanın Trend Coinleri! 2 – 8 Temmuz

Son 1 hafta içerisinde küresel olarak kripto para piyasasında milyar dolarlarca iniş çıkışlar yaşansa da Türkiye’deki trendler pek değişmedi. İlk sırada move2earn projesi STEPN yer almayı sürdürürken onu metaverse odaklı popüler proje CEEK VR takip etti. Haftanın 3. sırasında ise Value Finance (VFT) yer aldı. 0.00076 dolardan neredeyse 90 derecelik bir yükseliş ile 0.0013 dolar kadar sıçrayan VFT, hızlı bir popülarite kazandı. Düzeltme sonrası ise haberimizin yazımı itibarıyla 0.001126 dolardan fiyatlanıyor.

Diğer taraftan 4. sırayı TerraClassicUSD (USTC) aldı. Terra çöküşü sonrası popülaritesinde neredeyse artış yaşayan USTC, fiyat bazında hafta içerisinde anlık yükselişler yaşadı. Bununla birlikte listenin devamında ise Evoms ve Bone ShibaSwap yer aldı.

Dünyada Haftanın Trend Coinleri! 2- 8 Temmuz

Dünyada bu hafta en öne çıkan kripto paraların ilk sırasınca MOVEZ yer aldı. Hafta içerisinde yaşadığı anlık sıçramalar ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran proje, oldukça dalgalı fiyat hareketlemeleri sonrası düzeltme yaşasa da değerinde önemli bir yükseliş yaşadı. Hafta başında 0.021 dolardan fiyatlanan proje, 0.034 doları test etti. Ancak aşamalı düzeltmeler ile yeniden 0.027 dolara geriledi. Dünyada bu hafta ikinci trend olan kripto para ise Evmos oldu. Popülaritesindeki en büyük etkenlerden birisi hafta içerisinde yaşadığı dik mumlardı. 2.02 dolar ile haftaya başlayan Evmos, anlık bir 2.71 dolar fiyatlanması yaşadı sonrası düşüş yaşayan Evmos, aşamalı olarak 2.87 dolara kadar çıktı.

Listenin 3. sırasında ise yine görmeye alışık olduğumuz CEEK VR yer aldı. Metaverse odaklı önemli adımlar atan proje son haftalarda adından sık sık söz ettiriyor. Buz kez de trendlerde yer alan proje, REVV adlı projenin önünde yer aldı. REVV, her ne kadar kripto dünyasına göre küçük bir piyasa değerine sahip olsa da trendler arasına girmeyi başardı. Listenin devamında ise sırasıyla TerraClassicUSD, Celsius Network ve Polygon yer aldı.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.702,47 TL 2,61%
ethereumETH/TRY
34.308,01 TL 4,46%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
17,96 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.944,71 TL 0,79%
xrpXRP/TRY
6,88 TL 1,27%
cardanoADA/TRY
9,72 TL 1,27%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,27%
solanaSOL/TRY
795,87 TL 4,89%
polkadotDOT/TRY
169,61 TL 0,05%
Bağlantıyı kopyala