Türkiye’de ve Dünyada Haftanın Trend Coinleri! 18 – 24 Haziran

turkiyede ve dunyada haftanin trend coinleri 18 24 haziran

CoinGecko, kripto para piyasasında hem Türkiye’de hem de dünyada 18 – 24 Haziran haftası boyunca öne çıkan kripto para birimleri açıkladı. Türkiye listesinde STEPN Green Satoshi Token başı çekerken, dünya listesinde ilk sırada Celsius Network var.

Türkiye’de Haftanın Trend Coinleri! 18 – 24 Haziran

Türkiye’de bu hafta öne çıkan ilk kripto para birimi STEPN oldu. Haberin yazımı itibariyle 0.81 dolardan işlem gören STEPN, son 24 saatte yüzde 5.3, son 7 günde ise yüzde 38 değer kazandı. Son zamanlarda Move to Earn oyunlarına olan ilginin artmasıyla birlikte STEPN’ın da listenin ilk sıralarında olması aslında pek de şaşırtıcı değil.

Listenin ikinci sırasında da bir Move to Earn projesi var: Step App. STEPN’ın rakibi diyebileceğimiz Step App (FITFI), 0.10 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatteki değer kaybı yüzde 3.8 olarak kaydedildi. Son 7 günde ise FITFI, yüzde 16.9’luk bir yükseliş gösterdi.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) şu sıralar zor bir dönemden geçiyor. BTC, haberin yazımı itibariyle son 24 saatte yüzde 1.2 değerlendi ve 20.787 dolardan işlem görse de Kasım 2021’deki ATH’sinden şimdilerde çok uzakta.

Listenin dördüncü ve beşinci sırasında, sırasıyla, CEEK Smart VR ve Bone ShibaSwap (BONE) var. CEEK’in son 7 günde yüzde 17.4 oranında değer kazandığını söyleyelim. BONE’daki değer artışı ise yüzde 27.8 oranında.

Dünyada Haftanın Trend Coinleri! 18 – 24 Haziran

Dünyadaki listeye baktığımızda ise Türkiye ile ortak hiçbir kripto para birimi yok. Listenin ilk sırasında, geçen hafta likidite sorunu nedeniyle işlemleri durdudan Celsius Network (CEL) var. CEL, şimdilerde 1.02 dolardan işlem görüyor.

Geçen hafta da listede olan EVMOS bu hafta da ikinci sırada. Haberin yazımı sırasında 2 dolardan işlem gören EVMOS, son 24 saatte yüzde 2.3 değer kazandı. Son 7 gündeki artış ise yüzde 28.2 oranında.

Dünya listesinde üçüncü sırada YIELD App (YLD) var. YLD, 0.095 dolardan işlem görüyor. 16.928.638 dolar piyasa değerine sahip olan YLD, piyasa değeri açısından 677’inci sırada.

Solana (SOL) ise listenin dördüncü sırasında. En değerli 9. kripto para birimi olan SOL, son 24 saatte yüzde 5.6 değer kazandı. Son 1 haftadaki artışı ise yüzde 27.1 seviyesinde.

CoinGecko‘nun verilerine göre listenin son sırasında ise Magic Internet Money (MIM) var. Haberin yazımı sırasında 0.99 dolardan işlem gören MIM, ABD dolarına sabit bir stablecoin.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
325.777,94 TL 2,33%
ethereumETH/TRY
17.889,72 TL 4,28%
tetherUSDT/TRY
16,73 TL 0,06%
usd-coinUSDC/TRY
16,71 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
3.723,07 TL 7,69%
binance-usdBUSD/TRY
16,71 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
7,63 TL 3,22%
xrpXRP/TRY
5,28 TL 1,97%
solanaSOL/TRY
552,14 TL 5,10%
dogecoinDOGE/TRY
1,10 TL 4,20%
Bağlantıyı kopyala