Türkiye’de ve Dünyada Haftanın Trend Coinleri! 17 – 23 Eylül

Turkiyede ve Dunyada Haftanin Trend Coinleri 17 23 Eylul

Kripto para piyasaları oldukça dalgalı ve kritik bir dönemden geçiyor. Bir taraftan Bitcoin’in (BTC) fiyatında oynaklıklar yaşanırken doğal olarak altcoin’ler de bu durumdan etkileniyor. Bununla birlikte diğer projelerde de aktif olarak geliştirmeler ve iş birlikteleri devam ederken haftanın trendleri de değişiyor. Gelin birlikte CoinGecko tarafından hazırlanan haftanın trendleri listesine bir göz atalım.

Türkiye’de Haftanın Trend Coinleri! 17 – 23 Eylül

Haftanın trendleri listesinde bu hafta da pek şaşırtan bir tablo yok. Hafta içerisinde başlatılan LUNC yakım haberleri ile birlikte popülaritesinde hızlı bir yükseliş yaşanan LUNC, olduk öne çıktı. Fiyat bazında da anlık yükselişler yaşayan LUNC, haftanın trenleri listesinde de en üst sırada kendisine yer buldu.

Sweat Economy ise benzer bir şekilde en aktif token’lardan biri olan bu hafta öne çıktı. Birçok yatırımcının dikkatini çekmeyi başaran Sweat, haftanın trendleri listesine de girerek başarısını bir kez daha gösterdi. Fiyat bazında bu yükseliş ne yazık ki çok süremedi. Ancak bu durumun piyasalarla da alakalı olduğunu belirtmekte fayda var.

Listenin üçüncü sırasında ise CoinGecko haftanın trendleri listesinin şaşmaz kriptolarından Bone ShibaSwap yer alıyor. Listenin devamında ise LUNC’den etkilenen USTC yer almakta. USTC‘yi ise sırasıyla STEPN ve Solana takip ediyor.

Dünyada Haftanın Trend Coinleri! 17 – 23 Eylül

Haftanın trend coinleri listesinde dünya geneline baktığımızda ise yine benzer bir tablo ile karşılaşıyoruz. İlk sırada Sweatcoin yer alırken, ikinci sırada beklendiği üzere LUNC yer alırken, STEPN ise üçüncü sırada yer alıyor. Yukarıda bahsettiğimiz nedenlerden dolayı bu hafta liderliği domine eden Terra ağı, dünya pazarında USTC ile öne çıkamamış gibi duruyor. Onun yerine listenin devamında Evmos, Cosmos ve Ethereum gibi büyük ve kapsamlı projeleri görüyoruz.

Listenin devamı ise şu şekilde; Prosper, Optimism, XRP, Vulcan Forged ve NEAR Protocol

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
371.213,71 TL 0,39%
ethereumETH/TRY
24.692,09 TL 1,63%
tetherUSDT/TRY
18,56 TL 0,13%
bnbBNB/TRY
5.432,73 TL 0,59%
usd-coinUSDC/TRY
18,57 TL 0,25%
xrpXRP/TRY
9,08 TL 2,88%
binance-usdBUSD/TRY
18,57 TL 0,07%
cardanoADA/TRY
7,95 TL 1,01%
solanaSOL/TRY
625,22 TL 1,33%
dogecoinDOGE/TRY
1,18 TL 0,36%
Bağlantıyı kopyala