bitcoinBTC/TRY
764.633,71 TL 3,23%
ethereumETH/TRY
47.268,42 TL 2,93%
tetherUSDT/TRY
27,41 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.979,35 TL 1,46%
xrpXRP/TRY
14,35 TL 1,46%
usd-coinUSDC/TRY
27,41 TL 0,07%
staked-etherSTETH/TRY
47.315,02 TL 2,98%
solanaSOL/TRY
656,00 TL 12,23%
cardanoADA/TRY
7,26 TL 3,67%
dogecoinDOGE/TRY
1,73 TL 1,97%

Paylaş

Türkiye’de ve Dünyada Haftanın Trend Coinleri! 10 – 16 Eylül

Turkiyede ve Dunyada Haftanin Trend Coinleri 10 16 Eylul

Kripto para sektörünün bu haftaki ana konusu şüphesiz Ethereum ve onun çok beklenen Merge yükseltmesi oldu. Başarılı bir şekilde gerçekleştirilen Merge, beraberinde büyük bir ilgiyi de getirdi. Doğal olarak bu durum haftanın trendler listesine de etki etti. Gelin birlikte bu etkinin ve daha fazlasının haftalının trend coinlerine nasıl etki ettiğine CoinGecko‘nun verileri ile bakalım.

Türkiye’de Haftanın Trend Coinleri! 10 – 16 Eylül

Kripto para piyasalarında son dönemin en dikkat çeken kripto paralarından başında şüphesiz yaşadığı devasa artış ile Terra Luna Classic (LUNC) geliyor. Öyle ki fiyatı hızlı bir şekilde yükselen LUNC, 0.000097 dolar seviyesinden 0.00060 dolar seviyesine kadar çıkarak yatırımcılarının yüzünü güldürmüştü. Son olarak CoinGecko’nun da trendler listesinde ilk sırada yer alan LUNC, içeriğimizin yazımı itibarıyla 0.00028 dolardana alıcı bulunuyor.

Haftanın trendler listesinde bir diğer token ise Sweat Economy oldu. 13 Eylül’de piyasaya sürülen kripto para hızlı bir şekilde yükselince topluluk tarafından trendler listesine taşındı.

Listenin üçüncü sırasında ise son dönemde aşırı volatil fiyatları ile lider kripto Bitcoin (BTC) yer aldı. Hafta içerisinde aktif olarak bir fiyat değişimi yaşamasa da sık sık dalgalanan Bitcoin, içeriğimizin yazımı itibarıyla 19.684 dolardan fiyatlanıyor.

Listenin devamında ise Bone ShibaSwap ve Algorand yer alıyor.

Dünyada Haftanın Trend Coinleri! 10 – 16 Eylül

Geçtiğimiz haftalardaki listelere hakim olan okurlarımızın da fark edebileceği üzere Türkiye ve dünyadaki trend kriptolar genellikle farklı oluyor. Ancak bu hafta her iki tarafa da ilk sırada LUNC yer alıyor. Bu durumun sebebinin yukarıda da belirtmiştik o yüzden gelin ikinci sıraya bakalım.

İkinci sırada ise benzer bir şekilde Terra ağının yerel token’ı LUNA yer alıyor. Benzer bir şekilde LUNC ile birlikte yükseliş yaşayan LUNA, yatırımcısının yüzünü güldürdü. Listenin devamında ise yine Türkiye listesinde yer alan Seat Economy yer alıyor.

Listenin devamı ise şu şekilde: Evmos, Ravencoin, Seedify.fund, Cosmos, GMX, Ethereum ve Ethereum Classic.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala