Türkiye’de ve Dünyada Haftanın Trend Coinleri! 10 – 16 Aralık

Turkiyede ve Dunyada Haftanin Trend Coinleri 10 16 Aralik 2

Kripto para sektöründe hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. Bir taraftan FTX krizinin arkasından yeni şirket sorunla ortaya çıkmaya devam ederken, diğer taraftan küresek enflasyondaki sakinleşme Bitcoin‘e (BTC) ve diğer altcoin’lere olumlu yansıyor. Bu noktada yatırımcılar da hızlı bir takip içerisine girmiş durumdalar. Gelin biz de CoinGecko‘nun hazırladığı haftanın trend coinlerini inceleyelim.

Türkiye’de Haftanın Trend Coinleri! 10 – 16 Aralık

Kripto paralar söz konusu olduğunda en aktif ülkeler arasında yer alan Türkiye, trend coinler söz konusu olduğunda da oldukça ilgili durumda. Özellikle son dönemde adından sık sık söz ettiren depeg yaşamış Neutrino USD, Türkiye’de haftanın en trend coini oldu. Son 7 gün içerisinde yüzde 39’un üzerinde değer kaybeden Neutrino USD, içeriğimizin yazımı itibarıyla 0.54 dolar bandından fiyatlanıyor.

Listenin ikinci sırasında ise Dünya Kupası‘nın esintileri başlıyor. Öyle ki haftanın en trend ikinci coin’i Argentine Football Association Fan Token olmuş durumda. Bu artışın en büyük sebeplerinden biri de şüphesiz token’ın yaşadığı artış. Argentine Football Association Fan Token son 7 gün içerisinde yaklaşık olarak yüzde 146 artış yaşadı. Doğal olarak bu durumda yatırımcılar da kendisine çekti. Diğer taraftan listenin 3. sırasındaki isim olan Portugal National Team Fan Token bu denli şanslı değildi. Öyle ki son7 gün içerisinde yüzde 39 değer kaybeden token, yatırımcısını üzdü.

Türkiye’deki trendler ise sırasıyla Waves, TerraClassicUSD ve Chainge Finance oldu.

Dünyada Haftanın Trend Coinleri! 10 – 16 Aralık

Türkiye’de haftanın trend coinlerinden çok az da olsa bir farklılığı olan dünya trendlerinde ilk sıra Magic‘e ait durumda. Son 14 gün içerisinde yüzde 79 değer kazanan Magic, son 30 günde ise değerin yüzde 130 artırmayı başardı. Listenin devamında yer alan Toncoin de benzer bir şekilde trendler listesine girmeyi artan fiyattan borçlu.

Listeni devamı ise şu şekilde; GMX, BNB, Argentine Football Association Fan Token, Aptos, Optimism ve BlockWallet.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.529,67 TL 2,10%
ethereumETH/TRY
30.353,49 TL 2,18%
tetherUSDT/TRY
18,83 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.002,23 TL 4,17%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
7,79 TL 0,70%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,13%
cardanoADA/TRY
7,33 TL 1,50%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 1,67%
matic-networkMATIC/TRY
22,20 TL 5,63%
Bağlantıyı kopyala