Türkiye İçin Özel Ürün ve Projeler Gelecek Mi?

Türkiye’deki ilk NFT odaklı küresel etkinlik olan NFT Summit İstanbul 2022, birbirinden değerli isimlerin katılımı ile aktif bir şekilde gerçekleştirildi. Bu etkinlik kapsamında röportaj yaptığımız isimlerden biri de OKX Türkiye Pazarlama Müdürü Serhat Erman oldu. Serhat Erman ile OKX’un ayırt edici unsurları ve Türkiye ile ilgili projelerini konuştuk. Ek olarak NFT sektörünün geleceğini sormamazlık da yapmadık.

Türkiye Bizim En Önemli Gördüğümüz Pazarlardan Bir Tanesi

NFT Summit İstanbul 2022 etkinliğinde sektörler olarak birçok uzman ve önemli gibi yer aldı. Tüm konuşmacıların odak konuşma konusu ise şüphesiz NFT’lerdi. Biz de OKX Türkiye Pazarlama Müdürü Serhat Erman ile yaptığımı röportajda etkinlik hakkında oldukça olumlu yanıtlar aldık. Türkiye’de bu tarz yapılan ilk etkinlik olduğunu belirten Erman, OKX olarak bu etkinliğe sponsor olmaktan gurur duyduklarını da vurguladı.

Bununla birlikte son dönemde yaşanan Terra olaylarını sorduğumuzda, borsanın yaşana çöküş sırasında kullanıcılarını dikkatli olmaya çağırdığını belirten Erman, kullanıcılarını risk uyarı sistemlerini takip etmeye çağırdı.

Son olarak Türkiye’nin oldukça önemli bir pazar olduğunu belirten Erman, Türkiye’deki pazarlama faaliyetlerini hızla artırdıklarını ve Türkiye’de birçok girişimle iş birliklerini artıracaklarını söyledi..

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
531.487,44 TL 1,54%
ethereumETH/TRY
33.714,99 TL 2,00%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,65%
bnbBNB/TRY
6.251,35 TL 1,58%
usd-coinUSDC/TRY
19,07 TL 0,61%
xrpXRP/TRY
8,58 TL 1,16%
cardanoADA/TRY
6,79 TL 0,87%
staked-etherSTETH/TRY
33.580,42 TL 1,91%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 0,95%
matic-networkMATIC/TRY
20,94 TL 2,44%
Bağlantıyı kopyala