Türkiye Ekonomisi Seçimden Nasıl Etkilenecek? | Dolar Yükselecek mi?

Dünyanın ve Türkiye’nin önemli konularının ele alındığı Kapital’in yeni bölümü yayınlandı. Kapital’in yeni bölümünde Kıvılcım Harika Ertunç ve Doç. Dr. Derya Hekim ile birlikte seçime giderken ekonomik görünümü değerlendirdi.

Kapital’in Yeni Bölümünde Neler Konuşuldu?

Merkez bankası bağımsızlığının önemi, küresel gelişmeler Türkiye ekonomisi için ne kadar dezavantaj yarattı? Seçimi millet ittifakının kazandığı durumda kur, dolar, enflasyon ve faiz beklentilerini, seçimi cumhur ittifakının kazandığı durumda oluşacak ekonomik tablo gibi konu başlıklarını konuştu.

Kıvılcım Harika Ertunç, Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Derya Hekim’e, 14 Mayıs’ta sandığa gidecek olan Türkiye için bu seçimin neden ekonomi için önemli olduğunu sordu. Doç. Dr. Derya Hekim ise soruyu şöyle yanıtladı:

Bu seçim gerçekten bütün dış basının da ilgisini çekiyor. Bu seçim neticesinde politikalarımızda ciddi bir değişim olma ihtimali yüksek. Her iki tarafın birbirinden farklı olarak savunduğu politikalar var. Seçim sonuçlarına göre Cumhur İttifakı’nın devam etmesi durumunda mevcut ekonomi politikalarının devam edeceğini ve faizlerin daha çok düşük kalabileceğini görüyoruz. Millet İttifakı’nın gelmesi durumunda ise tam tersi bir politikanın izleneceği şeklinde açıklamalar yapılıyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
541.723,37 TL 4,06%
ethereumETH/TRY
38.239,66 TL 3,02%
tetherUSDT/TRY
21,09 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.864,45 TL 7,50%
usd-coinUSDC/TRY
21,08 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
10,76 TL 4,72%
staked-etherSTETH/TRY
38.213,30 TL 3,04%
cardanoADA/TRY
7,44 TL 5,61%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 6,91%
solanaSOL/TRY
418,75 TL 7,99%
Bağlantıyı kopyala