bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,072.17 4.19%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,074.07 4.25%
bnb
BNB (BNB) $ 551.84 4.56%
solana
Solana (SOL) $ 138.23 0.68%
xrp
XRP (XRP) $ 0.488254 5.77%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.452733 4.36%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.152048 4.70%

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası FAST Sistemini Başlattı

turkiye cumhuriyet merkez bankasi fast sistemini baslatti

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Kullanımı) sistemini kullanıma açtı.

Geçtiğimiz aylarda duyurulan ve 18 Aralık tarihinde pilot uygulamaya geçilen sistem, bugün resmen açıldı. Duyuru, merkez bankasının Twitter hesabınından yapıldı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Merkez Bankasının 7/24 anlık ödeme sistemi FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) kullanıma açıldı. FAST ile devreye alınan kolay adresleme sayesinde artık telefon numarası, kimlik numarası ve e-posta adresine de para transfer etmek mümkün.”

FAST Nedir?

FAST, kullanıcılara 7/24 para transferi sağlayan anlık bir ödeme sistemidir. Merkez bankasının uygulamaya koyduğu bu yeni sistem ile birlikte, farklı bankalar arasında her gün, her saat ve anlık olarak para transferi gerçekleştirilebilecek.

Sistem, mevcut ve daha sonra eklenecek yeni özellikleri ile ekonominin dijitalleşmesine katkıda bulunacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala