Anasayfa Haberler Trust Wallet Büyümeye Devam Ediyor

Trust Wallet Büyümeye Devam Ediyor

Ethereum tabanlı bir mobil cüzdan olan Trust Wallet gelişimini güçlü bir şekilde sürdürerek her geçen gün büyüyor...

7
0

Ethereum tabanlı bir mobil cüzdan olan Trust Wallet, 35.000’den fazla tüccara zincirler arası atom takaslarına yardımcı olan bir uygulama. Son güncelleme ile birlikte Android ve iOS’a Bitcoin Cash’de eklendi. Hizmette Segwit uyumlu LTC ve BTC desteği de bulunuyor.

Atomik Protokol

Dışarıdan bakıldığında basit bir Ethereum ve ERC20 tabanlı cüzdan olarak görülse de Trust Wallet çok daha fazlası. Kurulduğu günden bu yana büyük ilerleme kaydeden şirket, hali hazırda birçok yatırımcıya hizmet vermekte. Şirketin iddiasına göre cüzdan piyasada ki en güvenilir uygulamaların başında geliyor. Atomik takas adı verilen uygulama sayesinde 3. şahısların onayı olmadan ticaret tamamen blok zinciri üzerinden gerçekleşiyor. Şirket, Bitcoin’in evrensel olarak kabul edilmesini ve özgürlük anlayışını yerine getirmek için de elinden geleni yaptığını belirtiyor.

Benzer bir uygulama ise Qtum adlı şirketten gelmişti. Bitcoin Core protokolünü Ethereum ile birleştirmeyi hedefleyen proje, benzer şekilde onay gerektirmeden işlem yapabiliyor. Atomik protokol Bitcoin’in temel prensipleriyle de tutarlı. Pazarda ki hacim arttıkça bu teknolojilere olan ihtiyaçta artacak çünkü borsalar bu noktada yavaş kalıyorlar. Yine bu işlem sayesinde onay mekanizması ağ tarafından sağlandığı için işlem maliyetleri de oldukça düşük oluyor.