Trust Machines, BNY Mellon ve Coinbase Şirketlerinden İşe Alım Yaptı

trust machines bny mellon ve coinbase sirketlerinden ise alim yaptier

Kripto para piyasasındaki düşüş ile beraber birçok kripto borsası çalışanlarını işten çıkarma kararı almıştı. Son olarak Bitcoin (BTC) ekonomisini büyütmek için uygulamalar geliştiren bir geliştirici olan Trust Machines, daha önce sırasıyla BNY Mellon (BK) ve Coinbase (COIN) şirketlerinden Manas Mohapatra ve Asiff Hirji’yi yasal ve danışmanlık rollerinde işe aldı.

Trust Machines’den BNY Mellon ve Coinbase Adımı

Trust Machines bugün yaptığı açıklamada, Mohapatra’nın BNY Mellon’da benzer bir rolde hizmet vermiş olan şirketin genel danışmanı olarak katılırken, eski Coinbase COO’su Hirji’nin danışman olarak görev yapacağını duyurdu.

trust machines bny mellon ve coinbase sirketlerinden ise alim yapti

Detaylandırmak gerekirse Trust Machines, Stacks kurucusu Muneeb Ali ve Princeton Üniversitesi bilgisayar bilimi profesörü JP Singh tarafından ortaklaşa kuruldu. Yatırımcılar arasında Breyer Capital, Digital Currency Group ve Union Square Ventures ile Şubat ayında Bitcoin’i Web3 platformu olarak genişletmek için 150 milyon dolar topladı.

Hirji, konu hakkında şunları söyledi:

Bitcoin’e akıllı sözleşme yeteneği kazandırmak, kullanılmayan benzersiz bir pazar. Muneeb ve ekibi, Bitcoin için Stacks katmanı aracılığıyla hem EVM uyumlu hem de diğer güvenli programlama ortamlarında çalışan liderler. Bitcoin ekonomisinin büyümesine yardımcı olmak için Muneeb ile çalışmayı dört gözle bekliyorum.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
386.962,62 TL 8,28%
ethereumETH/TRY
30.944,98 TL 7,02%
tetherUSDT/TRY
17,98 TL 0,10%
usd-coinUSDC/TRY
17,98 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
5.065,21 TL 8,47%
binance-usdBUSD/TRY
17,97 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
6,11 TL 10,11%
cardanoADA/TRY
8,39 TL 13,82%
solanaSOL/TRY
649,75 TL 12,01%
dogecoinDOGE/TRY
1,25 TL 14,14%
Bağlantıyı kopyala