Tron, Piyasa Yapıcı Wintermute ile Ortaklığını Duyurdu

Tron Piyasa Yapici Wintermute ile Ortakligini Duyurdu

Kripto para projeleri arasındaki ortaklıkların sayısı hızla artarken bir yenisi de Tron’dan geldi. Genellikle gündeme stablecoin’i USDD ile gelen Tron, bu sefer de piyasa yapısı Wintermute ile anlaştı. Bu anlaşma ile birlikte Wintermute, Tron ekosisteminin resmi piyasa yapıcısı olacak ve yerel TRX token2ının çeşitli borsalarda likiditesini iyileştirmeye yardımcı olacak.

Tron, Piyasa Yapıcı Wintermute ile Ortaklığını Duyurdu

Tron, Piyasa Yapıcı Wintermute ile Ortaklık Kurdu

Kripto piyasa yapıcıları gelen olarak kripto dahil finans dünyasında hayati aktörlerdir. Bir ticaretin her iki tarafında alıcı ve satıcı olarak hareket ederek ticaret çiftlerini daha likit hale getirmeye yardımcı olurlar. Böylece ticarette aksamalar yaşanmaz. Wintermute gibi piyasa yapıcılar ise bu alım satımları doldurmak, oynaklığı azaltmak ve alım satım çiftinin yayılmasını mümkün olduğunca sıkı tutmak için bir tür aracı olarak çalışırlar. Bu aracılık işlemlerinde aldıkları minimal komisyonlar ile de varlıklarını sürdürürler.

Son olarak Wintermute’un iş geliştirme direktörü David Micley‘in şu ifadelere yer verdiğini belirtelim:

“TRON DAO Rezervine katılmak, TRX için belirlenmiş likidite sağlayıcısı olarak ortaklığımızı başlatmak yoluyla olsun, Wintermute Tron’u güçlendirmek için DeFi ve piyasa oluşturma uzmanlığımızı kullanmaktan gurur duyuyor”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
375.766,18 TL 0,10%
ethereumETH/TRY
25.396,26 TL 0,78%
tetherUSDT/TRY
18,57 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.474,89 TL 0,18%
usd-coinUSDC/TRY
18,59 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
9,28 TL 2,30%
binance-usdBUSD/TRY
18,57 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
8,05 TL 0,16%
solanaSOL/TRY
635,25 TL 0,03%
dogecoinDOGE/TRY
1,22 TL 0,48%
Bağlantıyı kopyala