TRON, En Büyük İkinci Halka Açık Zincir Oldu

tron en buyuk ikinci halka acik zincir oldu

Kripto para sektörü 1 trilyon dolarlık piyasa değerine tekrar ulaşmasının ardından TRON Protokolü (TRX) de dahil olmak üzere birçok altcoin toparlanmaya başladı. Tron, en büyük ikinci halka açık zincir oldu.

Tron, Yeni Bir Dönüm Noktasına Ulaştı

TRONSCAN‘ın 1 Ağustos’ta yayınladığı verilere göre, TRON’un toplam transfer değeri son zamanlarda 5 trilyon doları aştı. Tron, 105 milyon yeni hesap ekledi ve Blockchain’de 3,6 milyardan fazla işlem kaydedildi.

tron en buyuk ikinci halka acik zincir oldu

Bunun da ötesinde Tron’un kilitli toplam değeri (TVL) 11 milyar doları aştı. Verilere göre, Tron, stablecoin piyasa değerine göre en büyük ikinci halka açık zincir ve TVL tarafından en büyük üçüncü halka açık zincir oldu.

Haziran ayı başlarında TRON’un DeFi TVL’si aylık bazda (MoM) yüzde 47 arttı. TRON olumlu sonuçlar bildiren tek Blockchain haline getirdi.

Ekran goruntusu 2022 08 01 152423

Karşılaştırıldığında, en büyük DeFi ekosistemi olan Ethereum‘un (ETH) TVL’si aynı anda yüzde 35 oranında azaldı. Binance Coin (BNB), Polygon (MATIC) ve Solana (SOL) da yüzde 27 ile yüzde 38 arasında değişen kayıplar kaydetti.

Son olarak Tron’un durumuna bir göz atalım. CoinGecko verilerine göre; haberin yazımı esnasında TRX 0,068531 dolardan işlem görüyor.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
420.024,53 TL 2,44%
ethereumETH/TRY
32.958,05 TL 3,03%
tetherUSDT/TRY
17,93 TL 0,22%
usd-coinUSDC/TRY
17,93 TL 0,22%
bnbBNB/TRY
5.508,16 TL 3,29%
xrpXRP/TRY
6,85 TL 0,09%
binance-usdBUSD/TRY
17,99 TL 0,19%
cardanoADA/TRY
9,71 TL 3,92%
solanaSOL/TRY
729,99 TL 6,46%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 7,99%
Bağlantıyı kopyala