Transport for London, Kripto Reklam Denetimlerini Artırıyor

transport for london kripto reklam denetimlerini artiriyor

Son dönemde kripto para reklamları küresel olarak dikkat çeken bir şekilde artmış durumda. Son olarak Transport for London, İngiltere’nin reklam düzenleyicisinin kısıtlamaları ardından kripto reklamcılığı konusundaki denetimlerini sıkılaştırdı. 

Doğrudan bir yasak getirmeyen, Transport for London (TfL), kripto reklamlarını reddediyor. Kurumun sözcülerinden birisi “kripto ürünlerini resmiyete benzer bir şekilde tanıtmaya çalışan” hiçbir reklamı onaylamadıklarını söyledi.

transport for london kripto reklam denetimlerini artiriyor2

Transport for London, Kripto Reklam Çalışmalarını Engelliyor

Transport for London’un (TfL), 2018’den beri kripto varlık reklamlarını izlediği biliniyor, ancak son zamanlarda reklam onayları konusunda daha sert bir tavır almaya karar veren kurum, bu konuda denetimlerini sıkılaştırmış durumda. Reklam Standartları Kurumu’ndan (ASA) bir sözcü, düzenleyicinin, firmalar ürünleri piyasaya sürmeye zorlarken durumu “proaktif olarak izlediğini” belirtti. Sözcü, 2022’nin başlarında kripto reklamları hakkında yeni bir kılavuz yayınlamaya hazırlandıklarını da söyledi. 

Diğer taraftan TfL’nin bu yeni tutumunun, kurallarını ihlal eden Floki reklamlarına yönelik ASA soruşturmasının ardından yürürlüğe girdiği söyleniyor. 

Son olarak Aralık ayında İngiltere Reklam Standartları Kurumu‘nun (ASA), kripto varlıklarının pazarlanması konusunda bir ‘kırmızı alarm’ uyarısı yayınlayarak tek seferde yedi ayrı reklamı yasakladığını hatırlatalım.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
437.018,05 TL 0,27%
ethereumETH/TRY
34.847,73 TL 2,00%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.734,95 TL 1,85%
cardanoADA/TRY
10,28 TL 2,01%
xrpXRP/TRY
6,81 TL 0,19%
binance-usdBUSD/TRY
17,97 TL 0,34%
solanaSOL/TRY
816,64 TL 2,36%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 11,15%
Bağlantıyı kopyala