TP ICAP, Kripto ETP’lerini Piyasaya Sürdü

tp icap kripto etplerini piyasaya surecek

Dünyanın en büyük satıcılar arası brokeri olan TP ICAP, kısa bir süre önce yaptığı açıklamada, Avrupalı ​​müşterileri için kripto ile ilgili borsada işlem gören ürünleri (ETP‘ler) piyasaya sürdüğünü duyurdu. Şirketin risk korunma fonları, yatırım bankaları ve büyük finans kuruluşları arasındaki işlemleri gerçekleştiren önemli şirketlerden olduğunu belirtelim.

TP ICAP’ten Kripto ETP Hamlesi

TP ICAP, küresel toptan tezgah üstü ve borsada işlem gören piyasaların kalbinde faaliyet gösteren en büyük broker olarak kaşımıza çıkıyor. Büyük finans, enerji ve emtia varlık sınıflarında aktif olan şirket, canlı ve geçmiş fiyatlandırma içeriği, gelişmiş değerleme ve analitik dahil olmak üzere birçok konuda müşterilerine veri sağlıyor.

tp icap kripto etplerini piyasaya surecek2

Diğer taraftan 2017’den bu yana aktif bir kripto çalışma grubuna sahip olduğunu açıklayan TP ICAP, ilk olarak 2019’da CME kripto ürünlerinde müşterilerine likidite sağladığını da açıkladı. Bunun yanı sıra TP ICAP, Wall Street‘in dev şirketlerinden Goldman Sachs ile de ilk kripto ticaretini gerçekleştirdiğini açıkladı.

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında şirket, Fidelity Digital Assets, Zodia Custody ve Flow Traders ile ortak bir girişimde kripto varlıkları için bir toptan ticaret platformu başlattığını duyurmuştu.

Şirket, 2022 için odak noktasının ise müşterilerin ilk kez fiziksel Bitcoin ticareti yapmalarını sağlayacak spot ticaret platformunun piyasaya sürmek olduğunu duyurdu.

Son olarak ETP‘lerin, kurum veya kuruluşların kripto varlıklarına doğrudan müdahale etmeden yatırım yapmalarının bir yolu olduğunu hatırlatalım.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 482.845,80 TL 5,72%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.272,01 TL 10,72%
tether
Tether (USDT) 13,52 TL 1,65%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.947,96 TL 11,87%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,52 TL 1,53%
cardano
Cardano (ADA) 14,33 TL 9,88%
solana
Solana (SOL) 1.369,23 TL 12,60%
xrp
XRP (XRP) 8,14 TL 9,80%
terra-luna
Terra (LUNA) 852,84 TL 13,46%
polkadot
Polkadot (DOT) 252,24 TL 12,49%
Bağlantıyı kopyala