Toplulukta En Çok Konuşulan İki Konu: Shiba Inu ve Doge

toplulukta en cok konusulan iki konu shiba inu ve doge

Veri sağlayıcısı olarak faaliyet gösteren Santiment, genellikle zincir üstü aktivitelerdeki faaliyetleri bizlerle paylaşıyor. Ancak, platformun toplulukta nelerin konuşulduğunu ölçümlediğini de unutmamak lazım. Son olarak paylaşılan veriler, meme tabanlı iki kripto varlık olan Shib Inu ve Doge‘un sektördeki en popüler iki konu haline geldiğini gösterdi.

Shiba Inu ve Doge, Sektördeki En Popüler İki Konu Oldu

Santiment’in verileri, son zamanlarda en çok konuşulan konuları gözler önüne serdi. Buna göre, en fazla konuşulan konular arasında Shib, Floki, Doge ve meme gibi kelimeler var. Bu kelimelerin hepsi meme tabanlı kripto varlıklarla olmasıyla öne çıkıyor.

toplulukta en cok konusulan iki konu shiba inu ve doge 2

Bu arada söz konusu listenin ilk sıralarında yer alan bir kelime, kripto topluluğunun konuyla ilgilendiğini ya da onunla ilgili daha fazla bilgi aradığını göstermiş oluyor. Listedeki ilk beş, genellikle bir süredir kamuoyunun gündeminde yer alan isimlerden oluşuyor.

Tabii bu liste, piyasayla ilgili herhangi bir sinyal vermiyor. Sadece, bu sayede yatırımcılar, büyük sosyal tanınma nedeniyle bir varlığın oynaklıkla karşılaşıp karşılaşmayacağıyla ilgili tahminlerde bulunabilir. Sosyal tanınırlık, piyasada yaklaşan bir oynaklığa işaret edebilir.

Kripto varlık için ralliye daha fazla trader katılırsa, piyasa yüksek ihtimalle oların duyarlılığına göre hareket eder.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 658.197,58 TL 0,58%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.614,88 TL 1,28%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.298,44 TL 2,83%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 0,32%
solana
Solana (SOL) 2.374,22 TL 1,40%
cardano
Cardano (ADA) 18,85 TL 1,08%
xrp
XRP (XRP) 11,41 TL 0,29%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,22%
polkadot
Polkadot (DOT) 426,01 TL 0,25%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,48 TL 1,28%
Bağlantıyı kopyala