Topluluk, Genesis Bloğuna Bitcoin Gönderiyor

topluluk genesis bloguna bitcoin gonderiyor

Bitcoin’in 14. yaş günü kutlanırken, dünyanın dört bir yanından Bitcoin’ciler, ilk BTC bloğu olan Genesis’e Bitcoin göndererek bugünü kutlamaya devam ediyor.

Bitcoin Topluluğu Genesis Bloğuna Bitcoin Göndermeye Devam Ediyor

3 Ocak 2009’da, takma adı Satoshi Nakamoto olan Bitcoin oluşturucusu, ilk 50 BTC’nin basılmasına yol açan genesis bloğunu çıkardı. Bu örnek, milyonlarca insanın paranın geleceği için benzer bir vizyona doğru çalıştığı koca bir endüstrinin gelişmesinin yolunu açtı. 14 yıl sonra birçoğu her şeyi başlatan kripto para birimine çeşitli selamlar göndererek saygılarını göstermeye devam ediyor.

Bitcoin topluluğunun bazı üyeleri, cüzdan adresine küçük miktarda Bitcoin (BTC) göndererek Bitcoin oluşturucusuna saygı gösteriyor. Oluşturulmasından bu yana pek çok kişi hesaba rastgele Bitcoin göndererek cüzdanın bakiyesini 68.56 Bitcoin’e (BTC) çıkardı. Bu bakiye haberin yazımı esnasında 1.1 milyon dolar değerinde.

Bununla birlikte dünyanın dört bir yanında Bitcoin’ciler, genesis bloğuna damgalanmış manşeti içeren gazeteyi gösteren bir video da dahil olmak üzere çeşitli mesajlar paylaşıyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
439.482,40 TL 0,04%
ethereumETH/TRY
31.284,33 TL 0,54%
tetherUSDT/TRY
18,84 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
6.205,68 TL 0,19%
usd-coinUSDC/TRY
18,82 TL 0,11%
xrpXRP/TRY
7,71 TL 0,09%
binance-usdBUSD/TRY
18,82 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
7,48 TL 0,73%
dogecoinDOGE/TRY
1,79 TL 0,80%
matic-networkMATIC/TRY
23,52 TL 1,76%
Bağlantıyı kopyala