Togg, Dijital Varlık Cüzdanını CES’te Tanıttı

vasddftogg dijital varlik cuzdanini ceste tanitti

Dünyanın en büyük Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2023 teknoloji dünyası ile ilgili olarak birçok önemli gelişmeye ev sahipliği yaptı. Togg da son dönemde yaptığı hamleler ile adından sıkça söz ettirken, dünyada türünün ilk örneği olan akıllı cihaza entegre dijital varlık cüzdanını, Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2023’te duyurdu.

Togg’dan Dijital Varlık Cüzdanı Hamlesi

Yerli otomobil girişimi Togg, Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2023’te yaptığı duyurular ile gündeme gelmeyi başardı. Bu kez yaptığı duyuruda akıllı cihaza entegre dijital varlık cüzdanını tanıttı.

togg dijital varlik cuzdanini ceste tanittiasdff

Togg, akıllı cihaza entegre dijital varlık cüzdanını, Avalanche üzerine geliştirdi. Bu cüzdan ile kullanıcılar hareket halindeyken dijital varlıklarına erişme, bunları güvenli bir şekilde saklama ve aktarma dahil sınırsız sayıda kullanım senaryosuna sahip olacak.

Togg ayrıca kullanıcıların benzersiz dijital varlıkları erişebilecekleri bir NFT pazar yeri oluşturduğuna da açıkladı. Kullanıcılar, Togg NFT pazar yeri aracılığıyla akıllı cihazlarının ekranlarından NFT’leri görüntüleyebilecek ve kullanabilecekler. Bu NFT’ler özel bir ‘Sanat Modu’ ile kullanıcının ekranında yer alabilecek. 

togg dijital varlik cuzdanini ceste tanittiadff

Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, Togg’un yeni hamlesi ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

Kullanıcıyı merkeze alarak, akıllı cihazımız ve dijital ürünlerimizin etrafında, herkes için açık ve erişilebilir bir ekosistem oluşturmak için çalışıyoruz. Birbirinden bağımsız ekosistemleri birbirine bağlamak ve kesintisiz akıllı yaşam çözümleri üretmek üzere blokzinciri teknolojisi üzerindeki çalışmalarımızı, ülkemizin ve dünyanın en iyileriyle iş birliklerimizi sürdürüyoruz. 

Ava Labs’ın Kurucusu ve CEO’su Emin Gün Sirer de şu şekilde açıklama yaptı:

Togg, geçen yıl blockchain girişimlerinin yeri  olarak Avalanche’ı seçerek mükemmel bir öngörü gösterdi. Şimdi de akıllı mobiliteyi dönüştürme konusundaki cesur vizyonunu gerçekleştirme yolunda bir büyük adım daha attı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.962,32 TL 2,27%
ethereumETH/TRY
30.366,28 TL 2,19%
tetherUSDT/TRY
18,83 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
18,83 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.002,60 TL 4,08%
xrpXRP/TRY
7,79 TL 0,61%
binance-usdBUSD/TRY
18,83 TL 0,10%
cardanoADA/TRY
7,34 TL 1,15%
dogecoinDOGE/TRY
1,69 TL 1,22%
matic-networkMATIC/TRY
22,20 TL 2,44%
Bağlantıyı kopyala