Times Meydanı Yılbaşı Kutlaması Metaverse’e Geliyor

times meydani yil basi kutlamasi metaversee geliyor

Metaverse‘ün küresel bilinirliği arttıkça, daha fazla kurum ve kuruluş da bu alanda etkinliğini artırıyor. Son olarak Blockchain ve kripto yatırımcısı Digital Currency Group (DCG) ve uluslararası emlak şirket Jamestown, Decentraland üzerinde One Times Square için önemli bir kültürel yapı oluşturacaklarını duyurdu. 

One Times Square’in, New York City’deki Time Square‘in ortasında bulunan 26 katlı bir bina olduğunu hatırlatalım. Çatısı, her 31 Aralık’ta Yılbaşı Gecesi Balosu Bırakma Kutlaması için kullanılıyor ve binanın kendisi ise Jamestown’a ait.

One Times Sqaure BTHaber.com

Metaverse Evreninde, Times Meydanı Yıl Başı Kutlaması

Her yıl başında olduğu gibi Times Meydanı, bu yıl da renkli görüntülere ev sahipliği yapacak. Ancak bu sefer metaverse üzerinden. 31 Aralık saat 23:00 EST’de, sanal One Times Square, kendi dijital Yılbaşı Balosuna sahip olacak ve büyük bir kültürel kutlamanın metaverse versiyonu hayata geçecek.

DCG Emlak Başkanı Simon Koster, konuyla alakalı olarak şu ifadelere yer verdi:

“Bu etkinlik, başka türlü katılamayacak birçok kişiye hayatta bir kez yaşanabilecekkeri bir deneyimleri getirmek için sanal olayların gerçek olaylarla nasıl uyumlu bir şekilde bütünleşebileceğini vurguluyor.”

Son olarak alanın metaverse geliştirme şirketleri GrowYourBase ve MetaVenture Studios tarafından -106, -119 koordinatlarında bulunan Decentraland arazisinde inşa edildiğini belirtelim. 

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 484.933,37 TL 1,89%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.036,56 TL 2,91%
tether
Tether (USDT) 13,45 TL 0,37%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.851,89 TL 2,20%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,45 TL 0,23%
cardano
Cardano (ADA) 13,72 TL 4,40%
xrp
XRP (XRP) 8,04 TL 1,90%
solana
Solana (SOL) 1.205,81 TL 0,11%
terra-luna
Terra (LUNA) 866,37 TL 1,64%
polkadot
Polkadot (DOT) 236,70 TL 0,29%
Bağlantıyı kopyala