bitcoinBTC/TRY
1.096.667,22 TL 0,46%
ethereumETH/TRY
58.928,65 TL 0,91%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,15%
bnbBNB/TRY
6.594,29 TL 0,75%
xrpXRP/TRY
17,49 TL 1,07%
solanaSOL/TRY
1.751,61 TL 3,11%
usd-coinUSDC/TRY
28,91 TL 0,11%
staked-etherSTETH/TRY
58.904,07 TL 0,83%
cardanoADA/TRY
10,92 TL 2,06%
dogecoinDOGE/TRY
2,35 TL 0,44%

Paylaş

Time Magazine, ApeCoin Kabulüne Göz Kırptı

time magazine apecoin kabulune goz kirpti

Geçen hafta Bored Ape Yacht Club’ın gelişticileri tarafından Ethereum tabanlı token ApeCoin piyasaya sürüldü. Ses getiren yeni token, Time Magazine’in de gündemine girdi. Time Magazine, ApeCoin’i önümüzdeki hafta kabul etmeye başlayabilir.

Time Magazine’den ApeCoin Göndermesi

Time Magazine, milyonlarca abonesi olan bir dergi. Son çıkan haberlere göre Time Magazine, yakın gelecekte popüler ApeCoin ile ödeme alacak. Konuya dair bilgi, Twitter üzerinden paylaşıldı.

Konuya ilişkin atılan tweette şu sözlere yer veriliyor:

“ApeCoin DAO’yu ApeCoin’in kullanıma sunulmasından dolayı tebrik ederiz. TIME’ın önümüzdeki haftalarda http://TIME.com‘da dijital abonelikler için APE’yi kabul edeceğini duyurmaktan heyecan duyuyoruz”

Bu arada kripto para birimi kabul etmek Time Magazine için yeni değil. Yayın, geçen nisan ayında Bitcoin (BTC), Ripple (XRP), Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) olmak üzere ödeme alıyor. Tabii bu sadece dijital abonelikler için.

Time Magazine, geçen yıl da akılda kalan kapaklarından bazılarını NFT haline getirip açık artırmaya çıkarmıştı. Ek olarak, Digital Currency Group’un bir yan kuruluşu olan Grayscale ile ortaklık kurup Bitcoin’i bilançosunda tutmayı kabul etti.

Yılın kişisi tarafında da kripto camiasına göz kırpan Time, aralık ayında Dogecoin savunucusu olarak bilinen Tesla CEO’su Elon Musk’ı yılın kişisi seçti. 98 yıllık yayın, bu hafta başında da ilk sayısını NFT olarak yayımladı.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala