Tim Draper’dan FTX Açıklaması

tim draperdan ftx aciklamasi

Ünlü girişim kapitalisti Tim Draper, başarısız kripto para borsası FTX hakkında açıklamalarda bulundu. Draper açıklamasında, FTX çöküşünün önemli olmadığını belirtti.

Tim Draper: FTX Tek Bir Kişi Etrafında Merkezileşti

Yatırımcı Tim Draper, başarısız kripto ticaret platformu olan FTX’in bir kişi etrafında merkezileştiğini savunarak, FTX çöküşünü küçümsedi.

Bitcoin savunucularının ana konuşma noktasını yineleyen Draper, dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in aslında merkeziyetsiz olduğunu vurguladı. Yatırımcı Draper ayrıca, merkezi olmayan kripto para birimlerinin ekonomik evrim için “büyük bir fırsat” olduğunu belirtti.

tim draperdan ftx aciklamasi 2

Draper ayrıca, işletmelerin “Bir Bitcoin cüzdan bahçesinde” faaliyet gösteren işletmeleri vergilendirmeyi mümkün kılacak yazılımların tasarlanması gerektiğini belirtti. Draper bu sayede kripto para birimlerinin ve Bitcoin’in daha güvenilir olacağını dile getirdi.

Konu hakkında uzman kişilere göre, Bitcoin’in yukarı yönlü fiyat hareketi 2023 yılında başlayabilir. Draper’ın tahmini ise Bitcoin için 250.000 dolar seviyesi. Son olarak haberin yazımı esnasında Bitcoin’in fiyatının 17.000 dolar seviyelerinde olduğunu belirtelim.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
444.824,62 TL 2,19%
ethereumETH/TRY
30.772,79 TL 2,82%
tetherUSDT/TRY
18,80 TL 0,08%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
5.930,37 TL 2,54%
xrpXRP/TRY
7,77 TL 0,27%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
7,38 TL 1,38%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 0,61%
matic-networkMATIC/TRY
21,82 TL 2,22%
Bağlantıyı kopyala