TikTok, New York Times’a NFT Odaklı Reklam Verdi

tiktok new york timesa nft odakli reklam verdi

Dünyanın en popüler kısa video paylaşma uygulamalarından biri olan TikTok, NFT vagonuna atlayan platformlardan biri oldu. Platform, eylül ayının sonlarında NFT koleksiyonunu duyurmuştu. Konuyla ilgili habere gitmek için buraya tıklayabilirsiniz. TikTok bu pazara girişini New York Times’a NFT odaklı reklam vererek, basılı yayın okuyanlara da duyurdu.

TikTok’tan New York Times’a Tam Sayfa NFT Odaklı Reklam

TikTok, New York Times’a siyah zemine beyaz yazılı tam sayfa reklam verdi. Aylık 1 milyar kullanıcıya sahip olan platform, NFT koleksiyonunu bu reklamla duyurmuş oldu. Reklamda tamamen yazılı bir metinden oluşuyor. Metnin en sonunda şu cümleye yer veriliyor:

“Yaratıcılarımızı tanımak ve ödüllendirmek için yenilikçi yollar bulmaya devam eden platform olmak istiyoruz.”

tiktok new york timesa nft odakli reklam verdi 2

TikTok‘un NFT platformu, Layer 2 Ethereum çözümü Immutable X üzerine yerleştirildi. Koleksiyonun dikkat çeken bir diğer noktası da en iyi içerik oluşturucuları bir araya getirmiş olması. Bu içerik oluşturucular arasında Lil Nas X, Rudy Willingham, Bella Poarch, Curtis Roach, Brittany Broski, FNMeka, Jess Marciante ve Gary Vaynerchuk gibi isimler var.

Bu arada NFT satışından ede edilen gelir, doğrudan içerik üreticisine ya da NFT sanatçısına gidecek. Sadece Brittany Broski ve Grimes işbirliğinden elde edilen gelirler hayır kurumlarına bağışlanacak.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
469.407,38 TL 0,85%
ethereumETH/TRY
31.170,04 TL 1,41%
tetherUSDT/TRY
15,84 TL 0,22%
usd-coinUSDC/TRY
15,86 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
4.786,43 TL 1,95%
xrpXRP/TRY
6,55 TL 0,85%
binance-usdBUSD/TRY
15,84 TL 0,19%
cardanoADA/TRY
8,32 TL 1,90%
solanaSOL/TRY
813,50 TL 1,17%
dogecoinDOGE/TRY
1,36 TL 1,71%
Bağlantıyı kopyala