TikTok, Hong Kong Pazarından Çekiliyor

Abone Ol:google-news
0
07/07/2020

TikTok belki de şu an dünyanın en çok dikkatini çeken ve hükümetler tarafından en sorunlu olarak algılanan uygulama. Uygulamanın Hindistan’da yasaklanmasından bir hafta sonra Bytedance’in sahip olduğu sosyal ağ, uygulamalarını siyasi gerilimler sebebiyle Play Store’dan ve Hong Kong’daki App Store’dan çekmeye karar verdi .

Şirket bu uygulamaları mağazalardan kaldırırken, daha önce indirmiş olan vatandaşların TikTok’a erişip erişemeyeceği açık değil.

Şirket bu kararında, geçen hafta kabul edilen Çin’in Hong Kong için tartışmalı güvenlik yasasını gösterdi. Bu yasa, vatandaşlara yönelik daha sıkı içerik denetimi içerir ve Çin’deki komünist partiye karşı herhangi bir muhalefeti engellemeye yöneliktir. Ayrıca Hong Kong’da faaliyet gösteren şirketlerin, kullanıcı verilerini teslim etmesini ve Çin hükümetinin sansür yönergelerini takip etmesini gerektirir.

TikTok, bu yasayı eleştiren tek uygulama değil. Google, Facebook ve Twitter gibi büyük teknoloji firmaları da; Hong Kong hükümetinin veri taleplerine artık uymayacaklarını söylediler. WhatsApp ve Telegram da, Hong Kong’daki yetkililere veri vermek istemeyenler arasında.

TikTok, Çinli sahiplerinden uzaklaşmak için bu yıl bazı büyük değişiklikler yaptı. Bytedance, uygulamasına başkanlık etmek için Disney’den Kevin Mayer ile anlaştı. Ayrıca çeşitli hükümetlere, Çin hükümeti ile herhangi bir kullanıcı verisi paylaşmadığı konusunda güvence verdi.

Buna rağmen, uygulama birçok ülkede inceleme altında. Dün Avustralyalı bir milletvekili, ülke çapında gizlilik ve güvenlik endişeleri sebebiyle uygulamanın yasaklanmasını istedi. Hong Kong’dan çekilmesiyle, TikTok’un diğer ülkelerdeki hükümet yetkililerinin endişelerini azaltıp azaltmayacağını göreceğiz.

Kaynak: Thenextweb

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.024 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.

https://www.btchaber.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 304.932,55 TL 5,11%
ethereum
Ethereum (ETH) 20.416,48 TL 3,68%
tether
Tether (USDT) 8,59 TL 0,05%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.885,75 TL 6,78%
cardano
Cardano (ADA) 12,19 TL 6,76%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,64 TL 5,28%
xrp
XRP (XRP) 7,08 TL 5,24%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,58 TL 0,19%
polkadot
Polkadot (DOT) 174,99 TL 10,12%
uniswap
Uniswap (UNI) 181,60 TL 7,99%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap