bitcoinBTC/TRY
740.290,87 TL 0,32%
ethereumETH/TRY
45.965,47 TL 0,65%
tetherUSDT/TRY
27,41 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
5.910,27 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
14,18 TL 2,92%
usd-coinUSDC/TRY
27,40 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
45.966,29 TL 0,63%
cardanoADA/TRY
6,97 TL 1,67%
solanaSOL/TRY
583,90 TL 5,19%
dogecoinDOGE/TRY
1,71 TL 0,71%

Paylaş

Thodex kurucusu Özer’den ‘türkü’lü savunma

Thodexin kurucusu Ozer icin rekor ceza talebi22

Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in de aralarında bulunduğu 7’si tutuklu 21 sanığın yargılandığı davaya Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Savunmasında Thodex‘in şirket olduğunu ve iflas ettiğini ifade eden Özer, “Suç örgütünden bahsedilmez” ifadesini kullandı. Özer’in savunmasında bir türküden alıntı yapması da dikkatlerden kaçmadı.

Thodex Kurucusu Ozer Hakim Karsisina Cikti Kimseyi Dolandirmadim

Thodex davasında ilginç savunma

DHA’da yer alan habere göre Özer, mahkemedeki savunmasında suç örgütü iddialarını reddetti Özer, “Dünya üzerindeki tüm kurumları yönetebilecek kadar zekiyim. Bu, 22 yaşında kurduğum şirketten belli. Suç örgütü kuracak olsam bu kadar amatörce hareket etmezdim. Söz konusu olan dosyada şüpheli olanların 2 seneden fazladır mağdur olduğu ortada. İllegal faliyetlerin içinde bulunacağımı kabul etmeyeceğim” ifadelerini kullandı. Özer, Arnavutluk’ta firarda olduğu süre boyunca müşterilerine ödeme yaptığını söyledi.

Thodex‘in kurucusu, “Sayın bakanlara ve milletvekillerine iftiralar atıldı. Kaostan beslenen varlıklar benim şirketimin batmasından faydalandılar. Ben artık gerçeklerin sayın mahkeme heyeti tarafından görülmesini beklemekteyim” şeklinde konuştu. Özer, savunmasında Musa Eroğlu’nun seslendirdiği ‘Yolun sonu görünüyor’ türküsünden alıntı yaptı.

Özer, temmuz ayında kaçakçılık suçundan yargılandığı davada 7 ay 15 gün hapis cezası almıştı. Hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasına karar verilmişti.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala