The Wall Street Journal: Ripple Davası Yatırımcılara Zarar Veriyor

wall street journal secyi ripple davasi nedeniyle elestirdi

Wall Street Journal, Ripple’ın savunmasına katılan yüksek profilli son medya yayın organı oldu. WSJ, SEC’yi Ripple davası nedeniyle eleştirdi. 

The Wall Street Journal’ın yayın kurulu 18 Nisan’da yayımlanan bir görüşünde, SEC’yi kripto para piyasasını düzenlemeye yönelik kendi özel yaklaşımı nedeniyle eleştirdi. Kurul, SEC’nin blokzinciri devi Ripple’a açtığı son davasının yatırımcılara zarar verdiğini iddia ediyor: 

“2 trilyon dolarlık kripto para piyasasındaki ABD’li katılımcılar, bireysel yaptırım eylemleri yoluyla pozisyonlarını açıklamayı tercih ederek, SEC’nin sağlamayı reddettiği netliği arıyorlar.”

Ripple, daha fazla netlik için yeni kripto para dostu SEC başkanı Gary Gensler’e umut bağlarken yönetim kurulu, açıklamalarının kurumun mevcut duruşunu yansıttığını iddia ediyor.

Bu ayın başlarında Forbes de Ripple’ın medya saldırılarına katılmıştı. Forbes, SEC’yi herhangi bir kanıt olmaksızın potansiyel çıkar çatışmalarıyla suçladı. 

Dilek Sarı

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans tezini “Risk Toplumu” ve “Korku Kültürü” üzerine yapan Dilek, daha sonra akademi ile arasındaki fikir ayrılıkları ve kripto varlıklara artan ilgisi nedeniyle bu sektöre adım attı. 2019 başlarında yerli bir kripto varlık işlem platformunda Sosyal Medya Uzmanı olarak görev alan Dilek, burada bulunduğu yaklaşık iki sene boyunca, alana ilişkin bilgi birikimini artırmaya yönelik çalışmalarda bulundu. Bir taraftan alana ilişkin teorik bilgilerini geliştirirken, diğer taraftan bu bilgileri pratiğe dökmek için çaba gösterdi. Öte yandan, yaklaşık beş yıldır sürdürdüğü SEO uyumlu içerik üretimi, İngilizce çeviri ve grafik tasarım çalışmalarına freelancer olarak devam etti. 2020 yılı sonlarında Kriptomeda’ya katılan Dilek, Coinkolik ve BTCHaber’de İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. O zamandan bu yana burada görev almayı sürdürdü ve alana ilişkin bilgilerini derinleştirirdi. Dilek şimdi zincir üstü analiz ve DeFi ürünleri hakkında kendini geliştirmeye çalışıyor ve NFT alanını ise yakından takip ediyor. Blokzinciri teknolojisinin yazılım yönüne de ilgi duyan Dilek, ilerleyen yıllarda bu alan hakkında da bilgi sahibi olmayı umut ediyor. Dilek kripto varlıkların yanı sıra müzik, deneysel sinema, modern psikoloji, astronomi ve doğa sporlarına ilgi duyuyor. Uzaya ilişkin fenomenler hakkında araştırma yapmayı seven, alana dair haber ve bilimsel çalışmaları yakından takip eden Dilek, amatör olarak astrofotoğrafçılık da yapıyor. Aynı zamanda amatör bir kuş gözlemcisi olan Dilek, İzmir’de aktif olarak çalışmalar yürüten Doğa Derneği’nin etkinliklerini yakından takip ediyor. Etik sebeplerle vegan bir yaşam tarzını benimsemesi nedeniyle her türlü hayvan sömürüsüne karşı duruyor. Psikoloji alanına dair akademik makaleler okumayı, müzik festivallerine katılmayı, deneysel filmler izlemeyi, blokzinciri teknolojisini konu alan kitaplar okumayı ve yeni kültürlerle tanışmayı seviyor.

The Wall Street Journal: Ripple Davası Yatırımcılara Zarar Veriyor” için bir yorum

  1. ripple en az 3 dolar olmalı bu dava aylardır önünü kesiyor. bu dava olmasaydı en az btc ve eth nin artış miktarı kadar xrp da yükselmiş olacaktı. hodl

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 556.205,70 TL 1,75%
ethereum
Ethereum (ETH) 34.622,55 TL 3,11%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.255,02 TL 1,68%
tether
Tether (USDT) 9,22 TL 0,89%
cardano
Cardano (ADA) 19,75 TL 2,62%
xrp
XRP (XRP) 10,20 TL 3,94%
solana
Solana (SOL) 1.460,27 TL 0,82%
polkadot
Polkadot (DOT) 379,62 TL 1,92%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,23 TL 0,76%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,16 TL 1,92%
Copy link
Powered by Social Snap