Tezos (XTZ) Fiyatı, Son 24 Saat İçinde Uçtu! İşte Sebebi

tezos xtz fiyati son 24 saat icinde uctu iste sebebi

Twitter’da 3.4 milyon, Instagram’da ise 14.3 milyon takipçisi olan şarkıcı Doja Cat, NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü. Bunun hemen ardından Tezos (XTZ) fiyatı, son 24 saat için fırladı.

Yüzde 24’ten fazla değerlenen XTZ’nin fiyatı 5,91 dolara kadar geldi.

Doja Cat’in NFT Koleksiyonu ile Tezos (XTZ) Fiyatı Arttı

NFT projelerinin çoğu aslında Ethereum’da başlatılmıştı. Ancak, Doja Cat, Tezos’u tercih etti bunun sebebi ise Tezos’un daha çevreci bir yaklaşıma sahip olması. Doja Cat konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi:

“NFT’ler hakkında pek bir şey bilmiyorum. Bildiğim tek şey, çevre için kötü olabilecekleri ve bir servete mal olabilecekleri. Benimki ise olmaz”

tezos xtz fiyati son 24 saat icinde uctu iste sebebi 2

Tezos’un PoW yerine PoS algoritmasını kullanıyor. Bu da Ethereum‘a daha yeşil bir alternatif olmasını sağlıyor. PoW, kripto işlemlerini doğrulamak için kullanılan fiziksel makinelere güç sağlamak adına yüklü miktarda enerji kullanımı gerektiriyor. PoS ise bazı ekonomik çözümlere sahip. Ayrıca Doja Cat’in NFT koleksiyonunu yayınladığı pazar yeri OneOf da Tezos tarafından destekleniyor.

Tezos (XTZ) bu yazının yazıldığı saatlerde Binance’te 5,91 dolardan işlem görüyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 356.427,20 TL 6,15%
ethereum
Ethereum (ETH) 24.074,60 TL 8,75%
tether
Tether (USDT) 8,68 TL 0,17%
cardano
Cardano (ADA) 17,37 TL 5,98%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.028,62 TL 5,28%
xrp
XRP (XRP) 7,68 TL 5,41%
solana
Solana (SOL) 1.085,30 TL 10,55%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,68 TL 0,09%
polkadot
Polkadot (DOT) 230,92 TL 8,04%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,76 TL 5,39%
Copy link
Powered by Social Snap