Tezos, “Kathmandu” Yükseltmesini Etkinleştirdiğini Açıkladı

tezos katmandu yukseltmesini etkinlestirdigini acikladiass

Tezos, Kathmandu adlı yükseltmesini gerçekleştirdiğini açıkladı. Söz konusu Kathmandu yükseltmesi, Tezos’un PoS ağında 2.736.129 bloğunda yayınlandı. Bu yükseltme, ağın 2018 yılında başlatılmasının ardından gerçekleşen 11. yükseltme oldu. Bu yükseltmeyle birlikte ağın ölçeklenebilirlik açısından daha iyi bir noktaya gelmesi bekleniyor.

Tezos, Yükseltmesini Etkinleştirdi: Kathmandu

Layer 1 Blockchain’i Tezos, Kathmandu adı verilen ve güncellemenin başarılı bir şekilde ağa uygulandığını ve yeni ölçeklendirme özelliklerininin kullanıma sunulduğunu açıkladı.

Resmi açıklamaya göre optimistic roll-ups’lar gibi layer 2 çözümleri aracılığıyla zincir dışı hesaplamayı destekleme özelliği eklendi ve daha iyi işlem hacmi için blok doğrulama süreci kolaylaştı. Buna ek olarak Kathmandu’nun yeni özelliklerin denenebilmesi için kalıcı bir test ağı sunuyor.

Diğer protokol iyileştirmelerinin yanı sıra ana ağın gelişmiş güvenliği için çeşitli iyileştirmeler yapıldığı vurgulandı. Kathmandu yükseltmesi, geçtiğimiz Temmuz ayında Tezos’a katkıda bulunan geliştirme firmaları Nomadic Labs, Marigold, TriliTech, Oxhead Alpha, Tarides, DaiLambda ve Functori Tweag tarafından tavsiye edildi.

Son olarak haberin yazımı esnasında Tezos (XTZ) CoinGecko verilerine göre; 1,53 dolardan işlem görüyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
321.466,25 TL 1,51%
ethereumETH/TRY
24.182,74 TL 3,06%
tetherUSDT/TRY
18,66 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.514,01 TL 1,29%
usd-coinUSDC/TRY
18,65 TL 0,05%
binance-usdBUSD/TRY
18,65 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
7,36 TL 0,50%
dogecoinDOGE/TRY
1,96 TL 2,91%
cardanoADA/TRY
6,06 TL 0,54%
matic-networkMATIC/TRY
17,41 TL 2,06%
Bağlantıyı kopyala