Tezos DeFi Kredi Ürünleri için EQIFI ile El Sıkıştı

tezos defi kredi urunleri icin eqifi ile el sikisti

Merkezi olmayan blok zinciri platformu Tezos, bir DeFi platformu olan EQIFI ile el sıkıştı. Bu ortaklık kapsamında ikili, blok zinciri ekosistemine destek sağlayan bir dizi kredi ürününü piyasaya sürecek.

Önde gelen DeFi platformlarından biri olan EQIFI, Tezos ile ortaklıkları sayesinde çıtayı bir üst seviyeye çıkarmayı planlıyor.

Tezos, DeFi Kredi Ürünleri için Düğmeye Bastı

CrytoPotato’da yer alan habere göre, DeFi platformu EQIFI, müşteri tabanına stake ve kredi alma hizmetleri sunacak. EQIFI başkanı Jason Blick, bunun EQIFI’yi endüstrinin zirvesine yerleştirmesine yardımcı olacağını söyledi.

Blick açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Tezos gibi bir endüstri lideriyle sunulan ürün, EQIFI‘nin DeFi alanında belirlediği çıtayı ifade ediyor. Stake ve kredi almak için Tezos sahiplerine erişim sağlamak, EQIFI’yi endüstri lideri olacak şekilde konumlandırmanın bir sonraki adımıdır.”

tezos defi kredi urunleri icin eqifi ile el sikisti 2

Bu arada EQIFI’nin EQIBank tarafından finansa edildiğini de belirtelim. Platform, merkezi olmayan bir şekilde EQX belirteci adı verilen staking belirtecinin sahipleri tarafından yönetiliyor.

Tezos, her seferinde bir ortaklık yoluyla, ağına olan erişimi genişletiyor. Platform, kısa süre önce de dijital ürünler oluşturmak için üç İsviçre bankasıyla el sıkışmıştı. Bunlar; Crypto Finance Group, InCore Bank ve Inacta. Özellikle InCore, EQIFI gibi Tezos için stake etme, ticaret ve depolama hizmetleri başlatma sözü vermişti. Hatta bundan sonra XTZ (Tezos) fiyatı yüzde 15 arttı.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 373.559,38 TL 0,67%
ethereum
Ethereum (ETH) 25.443,00 TL 1,33%
cardano
Cardano (ADA) 19,92 TL 1,95%
tether
Tether (USDT) 8,85 TL 0,06%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.016,25 TL 3,68%
xrp
XRP (XRP) 8,16 TL 1,86%
solana
Solana (SOL) 1.157,30 TL 5,96%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,85 TL 0,01%
polkadot
Polkadot (DOT) 254,65 TL 7,66%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,82 TL 2,42%
Copy link
Powered by Social Snap