bitcoinBTC/TRY
1.269.189,85 TL 0,58%
ethereumETH/TRY
67.874,10 TL 1,26%
tetherUSDT/TRY
28,93 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.931,87 TL 1,55%
xrpXRP/TRY
19,16 TL 3,51%
solanaSOL/TRY
2.077,86 TL 7,06%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,00%
staked-etherSTETH/TRY
67.846,91 TL 1,21%
cardanoADA/TRY
16,96 TL 2,86%
dogecoinDOGE/TRY
2,88 TL 4,58%

Paylaş

Tether’in yeni CEO’su belli oldu

tether

USDT ihraççısı Tether, uzun bir süredir şirkette CTO olarak görev alan Paolo Ardoino’yu CEO’luğa terfi ettirdi.

Şirket, bugün yaptığı açıklamada, Ardoino’nun yeni görevine aralık ayında başlayacağını söyledi. Şirketin şu anki CEO’su Jean-Louis van der Velde, Ardoino’nun danışmanı olarak görev yapacak ve aynı zamanda Tether’in kardeş şirketi olarak tanınan kripto para borsası Bitfinex’in CEO’su olarak görevine devam edecek.

Ardoino, yeni görevini geçiş yaparken Bitfinex’in CTO’su ve Tether’in desteklediği P2P uygulama oluşturma platformu olan Holepunh’un da CSO’su olarak görevini sürdürecek.

Tether sözcüsü, Ardoino’nun Tether’in teknoloji departmanını denetlemeye bir süre daha devam edeceğini ifade etti.

2014 yılında Bitfinex’te görev almaya başlayan Ardoino, 2017 yılında da Tether’e katılmıştı.

Tether yeni girişimlere odaklanıyor

Tether, 2022 yılında yeni iş kollarına dahil olmak için harekete geçti. İlk olarak Holepunch, Haziran 2022’de Keet isminde P2P şifreli bir görüntülü arama uygulaması başlattı. Ardoino, o dönem yaptığı açıklamada, Tether ve Bitfinex’in proje için 5 yıldır çalıştığını ve Holepunch ile Keet’in inşası için 10 milyon dolar yatırım yapıldığını dile getirdi.

Tether, geçtiğimiz mayıs ayında madencilik sektörüne de adım attı. Uruguay’da bir yerel lisansa sahip olan bir şirketle ortaklık kuran Tether, enerji üretimi ve Bitcoin madenciliğinde de boy göstermeye başladı.

Bunun haricinde El Salvador’da Bitcoin madenciliği işine giren Max Keiser’in girişimi Volcano Energy’i de destekledi.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala