Tether, Yanlış Gönderilen 87 milyon USDT’yi Geri Aldı

tether yanlis gonderilen 87 milyon usdtyi geri aldi

Tether, Ethereum ve Tron Blockcain ağı için bir kurtarma mekanizmasına sahip durumda. Bu mekanizma sayesinde Tether, yıllar içinde kullanıcılar tarafından yanlış adreslere gönderilen 87 milyon dolar tutarındaki USDT’nin geri kazanılmasına yardımcı oldu.

tether yanlis gonderilen 87 milyon usdtyi geri aldi2

Tether Yanlış Gönderilen Milyonlarca USDT’yi İade Etti

Tether’in yanlış gönderilen hesaplar için oluşturduğu kurtarma süreci, ücretsiz bir hizmet değil. Stablecoin kuruluşu, web sitesine göre, kurtarma tutarının 1.000 ABD Doları veya en fazla yüzde 10’u tutarında ücret alır. Bu, 8.7 milyon dolara kadar kurtarma ücreti aldığı anlamına geliyor. Tether’in sadece 1.000 ABD Dolarını aşan tutarlar için kurtarma isteklerini kabul ettiğini de belirtelim.

Tether’in CTO’su Paolo Ardoino, verdiği bir demeçte, şu ifadelere yer verdi:

“Bazı kullanıcılar, DeFi projelerine veya ticaret platformlarına token gönderirken hatalar yapıyor ve bu da token’ların akıllı sözleşmelere veya fonları geri alma işlevi olmayan adreslere gönderilmesine neden oluyor. Kurtarma sürecinin bir parçası olarak, Tether bir token’ı kurtarmak için adresi kara listeye almak zorunda. Bu, o adreste tutulan tüm USDT’yi iptal eder ve fonları işlemek ve haklarına iade etmek için bir emanet adresine eşdeğer miktarda USDT’yi yeniden gönderir. Güvende olmak için Tether, kurtarma işlemini başlatmak için diğer bilgilerin yanı sıra mülkiyet onayına da ihtiyaç duyar.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
481.764,37 TL 4,85%
ethereumETH/TRY
32.089,85 TL 3,52%
tetherUSDT/TRY
15,87 TL 0,02%
usd-coinUSDC/TRY
15,89 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
4.868,50 TL 5,38%
xrpXRP/TRY
6,69 TL 3,31%
binance-usdBUSD/TRY
15,87 TL 0,06%
cardanoADA/TRY
8,56 TL 3,50%
solanaSOL/TRY
843,76 TL 5,72%
dogecoinDOGE/TRY
1,38 TL 1,79%
Bağlantıyı kopyala