Tether, Milletvekilleri ile İşbirliğine Açık Olduğunu Söyledi

tether milletvekilleri ile isbirligi cagrisinda bulundu

Dolara endeksli USDT stablecoin’inin ihraççısı Tether, Twitter üzerinden bir flood yayımladı. Yapılan paylaşımlarda şirket, sektörü oluşturmak için işbirliği içinde çalışmak istediğine dikkat çekti. Tether bu konuyla ilgili milletvekilleri ile işbirliği kuracağını söyledi.

Tether, Milletvekilleri ile Birlik Olmak İstiyor

Biraz geçmişe gidecek olacak, ABD Senatosu Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesine Başkanı Senatör Sherrod Brown, bir basın açıklamasında stablecoin’leri hedef almıştı. Bu varlıkların ihraççılarına ve borsa yatırımlarına, varlıkları nasıl koruduklarını sormuştu. Bu arada konunun muhattabı tabii ki sadece Tether değil. Coinbase‘ten Binance US‘e bazı borsalar da listede.

tether milletvekilleri ile isbirligi cagrisinda bulundu 2

Tether de aslında bu soruya tweet dizisiyle yanıt verdi. İlk tweet şu şekilde oldu:

“Milletvekillerinin kripto para ekosistemindeki tüm stabilcoinlerin işlevi, amacı ve güvenliği konusundaki ilgilerini takdir ediyoruz. Bu önemli konularda dünyanın dört bir yanındaki politika yapıcılarla çalışmaktan memnunuz ve mutluyuz.”

Tweet dizisinin devamı ise şu şekilde:

“Bu endüstriyi inşa etmek için işbirliği içinde çalışmamız çok önemlidir. Blockchain teknolojisinin öncüleri ve şeffaflık ve yenilikte lider olarak Tether, müşterilerimizin uygun şekilde korunmasını ve başarılı olmak için ihtiyaç duydukları araçlara sahip olmalarını sağlamaya kendini adamıştır. Bu çerçeveleri geliştirmek için paydaşlarla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 702.359,50 TL 6,35%
ethereum
Ethereum (ETH) 60.446,19 TL 9,48%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.063,36 TL 5,56%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 0,16%
solana
Solana (SOL) 2.782,88 TL 11,63%
cardano
Cardano (ADA) 20,01 TL 12,29%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,70 TL 0,11%
xrp
XRP (XRP) 11,46 TL 8,40%
polkadot
Polkadot (DOT) 397,38 TL 10,79%
terra-luna
Terra (LUNA) 936,99 TL 5,77%
Bağlantıyı kopyala