Tether, İlk Çeyrek Rezerv Raporunu Yayımladı

tether 3 aylik rezerv raporunu yayimladi

Terra Blockchain ağındaki stablecoin UST’nin dolara olan sabitinin bozulmasıyla birlikte gündem stablecoin’ler oldu. Durum böyle olunca piyasa değerine göre en değerli stablecoin olan USDT’nin ihraççısı Tether de çeşitli haberlerle gündeme geldi. Tether, 3 aylık rezerv raporunda ABD hazine bonosunu yüzde 13’ten fazla artırdığını açıkladı.

Tether’in 3 Aylık Rezerv Raporu

Dünyanın en büyük stablecoin’i USDT’nin arkasındaki isim Tether, 2022’nin ilk çeyreğinde daha riskli ticari senede maruziyetini azalttığını duyurdu. Ayrıca ABD hazine bonosu alımını yüzde 13’ten fazla artıran Tether, bunu 39.2 milyar dolara çıkardı.

tether 3 aylik rezerv raporunu yayimladi 3

Tether 3 aylık rezerv raporunda daha riskli ticari senetler oranını yüzde 17 azaltarak, 19.9 milyar dolara indirdiğini söyledi.

Tether Baş Teknoloji Sorumlusu Paolo Ardoino konuya ilişkin yaptığı açıklamada, 1. çeyrek raporunun yazılmasından bu yana Tether’in ticari senetlerini ek yüzde 20 oranında azalttığını belirtti.

Çoğunlukla dolar, altın ve devlet borcu gibi geleneksel varlıkların rezervleriyle desteklenen stablecoin’ler, kripto para ticaretinde yaygın olarak kullanılıyor. Tether de USDT’lerinin tamamını dolarla desteklemek yerine elinde ticari senetler ve bonolar tutuyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
319.729,37 TL 4,24%
ethereumETH/TRY
17.132,76 TL 7,33%
tetherUSDT/TRY
16,64 TL 0,16%
usd-coinUSDC/TRY
16,64 TL 0,17%
bnbBNB/TRY
3.497,90 TL 4,02%
binance-usdBUSD/TRY
16,74 TL 0,55%
xrpXRP/TRY
5,23 TL 3,61%
cardanoADA/TRY
7,40 TL 4,42%
solanaSOL/TRY
533,28 TL 7,69%
dogecoinDOGE/TRY
1,07 TL 2,64%
Bağlantıyı kopyala