Tether Hazinesinden Binance’e 1 Milyar Dolar Gönderildi

Tether Hazinesinden Binancee 1 Milyar Dolar Gönderildi

Kripto para piyasası son zamanların en kötü günlerini yaşıyor. Bitcoin (BTC) 34.400 dolar seviyesinde işlem görürken, altcoin‘lerde de düşüş sürüyor. Ancak bu gelişmeler sırasında Tether‘in 1 milyar dolarlık transferi dikkat çekiyor. Öyle ki Tether, hazinesinde 1 milyar doları Binance’e aktardı.

tether hazinesinden binancee 1 milyar dolar gonderildi

Tehter Tarafından Binance’e Yapılan Transfer Hakkında Açıklama Geldi

Tether’in Binance’e yaptığı transfer kısa bir süre içerisinde dikkatleri üzerine çekti. Whale Alert tarafından bildirilen transfer hakkında Tether, henüz işlem gerçekleştirilmeden önce açıklamada bulunmuştu.

Tether yaptığı açıklamda şu detaylara yer verdi:

“Birkaç dakika içinde Tether, 2 milyar USDT’lik bir işlem gerçekleştirecek. Bu işlemde Tron TRC20‘den Ethereum ERC20‘ye dönüşen bir zincir takası gerçekleştirmek için bir 3. taraf uygulama ile koordine olacak. Tehter toplam arzı ise bu süreçte değişmeyecek.”

Bu, Tether’in yeni USDT basmadığı ve yalnızca Tron’dan Ethereum’a para dağıtıp Binance’e gönderdiği anlamına geliyor. Diğer taraftan işlem henüz gerçekleştirilmeden yapılan bu açıklama, son dönemde düzenleyicilerin dikkatini çeken Tether’in şefaflık politikasının bir parçası olarak dikkatlerden kaçmadı.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
454.935,67 TL 3,24%
ethereumETH/TRY
30.789,28 TL 4,44%
tetherUSDT/TRY
15,59 TL 0,41%
usd-coinUSDC/TRY
15,61 TL 0,46%
binance-coinBNB/TRY
4.587,48 TL 3,41%
xrpXRP/TRY
6,43 TL 3,84%
binance-usdBUSD/TRY
15,58 TL 0,22%
cardanoADA/TRY
8,28 TL 7,99%
solanaSOL/TRY
795,55 TL 8,23%
dogecoinDOGE/TRY
1,35 TL 3,28%
Bağlantıyı kopyala