Tether, Evergrande Krizi ile ilgili Açıklama Yaptı

tether evergrande krizi ile ilgili aciklama yapti

300 milyar dolar borcu olan ve faiz ödemekte zorlanan emlak devi Evergrande için endişeler devam ediyor. Şu sıralar şirket, büyüyen borç yığınının içinden çıkmak için çözüm yolları arıyor. Bankalar ve diğer kredi kuruluşları da şirketin fonlarını kabul etmediğini açıkladı. Diğer taraftan ortaya çıkan iddialara göre, Tether‘in rezervleri arasında da Evergrande senetleri yer alıyor. Tether ise Evergrande ile ilgili konuyu netleştirerek, iddialara açıklık getirdi.

Evergrande olayı, hem geleneksel hem de kripto varlık borsalarında da kendini hissettirdi. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

Tether, Evergrande İddialarını Reddetti

30.8 milyar dolarlık ticari kağıt ve mevduat sahibi olan Tether, Çinli emlak devine ait herhangi bir ticari kağıda sahip olmadığını açıkladı. Konuyla ilgili açıklama Tether sözcüsünden geldi. Sözcü şu sözleri söyledi:

“Tether, Evergrande tarafından ihraç edilen herhangi bir ticari kağıt veya diğer borç veya menkul kıymetlere sahip değildir ve bunu hiçbir zaman yapmamıştır. Yayınlanan açıklamalarımızda ve 30 Haziran 2021 raporlama tarihine sahip en son güvence tasdikimizde belirttiğimiz gibi, Tether tarafından tutulan ticari kağıtların büyük çoğunluğu A-2 ve üzeri puan alan ihraççılarda bulunuyor.”

tether evergrande krizi ile ilgili aciklama yapti 2

68 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan Tether, piyasadaki en büyük Stablecoin olan USDT’nin ihraççısı.

Ticari senet ve mevduat sertifikaları, Tether’in varlıklarının neredeyse yarısını oluşturuyor. Başta da söylediğimiz gibi bu milyar 30.8 milyar dolar.

Kripto para dünyasıyla ilgili daha fazla haber için buraya tıklayabilirsiniz.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 565.355,59 TL 0,00%
ethereum
Ethereum (ETH) 35.125,84 TL 1,29%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.343,09 TL 0,34%
tether
Tether (USDT) 9,36 TL 0,27%
cardano
Cardano (ADA) 19,93 TL 1,46%
xrp
XRP (XRP) 10,10 TL 4,23%
solana
Solana (SOL) 1.474,92 TL 0,93%
polkadot
Polkadot (DOT) 385,74 TL 0,04%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,27 TL 0,09%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,18 TL 0,91%
Copy link
Powered by Social Snap