Tether, ETH 2.0’ı Destekleyeceğini Açıkladı

tether eth 2 0i destekleyecegini acikladi

Ethereum 2.0, kripto para sektörünün dört gözle beklediği en önemli gelişmelerden bir tanesi. Ethereum 2.0, konsensüs mekanizmasını Proof of Work’ten Proof of Stake’e çevirecek. Son olarak Tether, ETH 2.0‘ı destekleyeceğini açıkladı.

Tether’den ETH 2.0’a Destek

Ethereum, artan trafik ve yükselen gas ücretleri ile birlikte Proof of Stake’e geçiş için tüm hızıyla çalışıyor. Son olarak Ethereum geliştirici ekibi, Merge için tarih vermişti. Ancak verilen tarihin tekrar ertelenebileceği konuşuluyor.

tether eth 2 0i destekleyecegini acikladi

Bitfinex ve Tether‘in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, ETH 2.0 hakkında bir açıklama yaptı. Ardoino, Ethereum Merge’nin bir kez daha ertelenebileceğine dair iddialar olmasına rağmen ETH 2.0’ı destekleyeceğini açıkladı.

Ethereum geliştiricileri, Merge’nin 19 Eylül haftasında gerçekleşmesini bekliyor fakat ertelenebileceğine dair söylentiler de mevcut.

Ethereum’u bir hisse kanıtı (PoS) konsensüs mekanizmasına dönüştürecek olan Merge, ağın elektrik tüketimini yüzde 99’un üzerinde azaltması bekleniyor.

Tüm kripto piyasasının beklediği Ethereum Merge, geçtiğimiz mart ayında Google aramaların tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Bu da birçok insanın ETH 2.0’ı merakla beklediği ve ilgi gösterdiği anlamına geliyor.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
437.305,85 TL 6,53%
ethereumETH/TRY
33.799,00 TL 12,20%
tetherUSDT/TRY
17,96 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.953,50 TL 3,35%
usd-coinUSDC/TRY
17,96 TL 0,21%
xrpXRP/TRY
6,86 TL 4,26%
cardanoADA/TRY
9,71 TL 6,01%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,09%
solanaSOL/TRY
769,51 TL 8,05%
polkadotDOT/TRY
171,04 TL 10,96%
Bağlantıyı kopyala