Tether CTO’sundan ABD Ekonomisi Açıklaması

tether ctosundan abd ekonomisi aciklamasi

Dünyanın en büyük stablecoin ihraççısı olan Tether cephesinden ABD ekonomisine dair önemli bir açıklama yapıldı. Tether CTO’su, Amerika Birleşik Devletleri’nin temerrüde düşmesinin felaket bir senaryo olacağını dile getirdi.

Tether Yöneticisine Göre ABD’nin Temerrüde Düşmesi Felaket Olur

Tether CTO’su Paolo Ardoino, ABD’nin temerrüde düşme olasılığının kendisine göre düşük olduğunu, ancak böyle bir durumun ABD ekonomisi için “yıkıcı” sonuçlar doğuracağını dile getirdi. Ardoino açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Bence ABD’nin temerrüde düşme ihtimali var ama bunun gerçekleşeceğini düşünmüyorum Böyle bir senaryonun gerçekleşmesi, ABD ekonomisi için bir felaket olur. Bence herkes neler olup bittiğini ve neler olacağını izlemek için bekliyor.

Ardoino, likiditenin düştüğü piyasada hangi olayların işleri sarsmak adına bir katalizör olabileceği ihtimalini ele aldı. Bitcoin’in 20.000 doların altında bir seviyeden 27.000 dolar seviyesine çıkmasına rağmen, faiz oranları yükseldiği için genel olarak daha değişken yatırımlar adına biraz daha az bir alan olduğunu ifade eden Ardoino, kişilerin daha kesin olan yüzde 5’lik bir getiriye yöneldiğini de dile getirdi. Ardoino açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Yani genel olarak, Tether’in piyasa değerinin artmasına rağmen, tüm stablecoin piyasasının toplamda tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 23 düştüğünü görüyorsunuz. Bunun nedeni sonuçta insanlar dolarlarının üzerinde durup faiz kazanmayı tercih ediyor ve bu da bu likiditeyi kripto piyasalarına yeniden yatırmak için daha az alan, daha az likidite sağlıyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
525.978,10 TL 1,19%
ethereumETH/TRY
35.891,96 TL 1,44%
tetherUSDT/TRY
19,91 TL 0,10%
bnbBNB/TRY
6.031,18 TL 0,47%
usd-coinUSDC/TRY
19,91 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
9,19 TL 2,38%
cardanoADA/TRY
7,07 TL 0,76%
staked-etherSTETH/TRY
35.858,11 TL 1,38%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 0,86%
matic-networkMATIC/TRY
17,83 TL 3,59%
Bağlantıyı kopyala