Tether, Avalanche Ağında USDT Stablecoin’i Piyasaya Sürdü

tether avalanche aginda usdt stablecoini piyasaya surdu

Avalanche Blockchain ağı hızla büyümeye devam ediyor. Son olarak en yüksek piyasa değerine sahip Tether, Avalanche Blockchain ağında USDT stablecoin’i piyasaya sürdü.

DeFi Llama verilerine göre, Avalanche tabanlı DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değer (TVL), son üç ayda önemli ölçüde artmış durumda. Ağustos ayında yaklaşık 300 milyon olan TVL, şu anda 10 milyar doların üzerine çıkarak dikkatleri üzerine çekiyor.

tether avalanche aginda usdt stablecoini piyasaya surdu 2

Tether Avalanche Üzerinden Stablecoin’ini Piyasaya Sürdü

Tether’in Avalanche üzerinden yayınlanması üzerine, USDT de doğrudan Bitfinex ile entegre edildi. Bu da kullanıcıların kripto borsası aracılığıyla stablecoin’e erişerek kolayca işlem yapabileceği anlamına geliyor.

Uzmanlara göre, Avalanche üzerindeki USDT stablecoin’ler, DeFi pazarında önemli bir rol oynadığı için bu büyümeyi daha da artırabilir. Öyle ki yatırımcılar, token’ları takas etmek ve DeFi platformlarında stake etmek için stablecoin’leri kullanıyor.

Avalanche Foundation direktörü Prof. Dr. Emin Gün Sirer, USDT’nin Avalanche üzerinden piyasaya sürülmesini “DeFi kullanıcıları için önemli bir yapı taşı” olarak nitelendirdi.

Tether CTO’su Paolo Ardoino ise kullanıcıların diğer Blockchain ağlarına USDT yatırabileceklerini ve Avalanche’ta USDT ile takas edebileceklerini söyledi.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 754.585,48 TL 0,80%
ethereum
Ethereum (ETH) 61.185,29 TL 0,43%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.327,80 TL 2,43%
tether
Tether (USDT) 12,85 TL 0,59%
solana
Solana (SOL) 2.940,92 TL 5,21%
cardano
Cardano (ADA) 20,69 TL 0,73%
xrp
XRP (XRP) 12,98 TL 1,53%
polkadot
Polkadot (DOT) 491,48 TL 1,64%
usd-coin
USD Coin (USDC) 12,85 TL 0,75%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,78 TL 3,13%
Bağlantıyı kopyala