Tether, 1 Milyar USDT’yi Solana’dan Ethereum’a Taşıdı

tether 1 milyar usdtyi solanadan ethereuma tasidi

Stablecoin ihraççısı Tether büyük miktarda bir takas gerçekleştirdi. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre 1 milyar USDT’nin Solana Blockchain ağından Ethereum Blockchain ağına taşındığı açıklandı.

Tether’den 1 Miyar Dolar Değerindeki Transfer

USDT stablecoin’inin arkasındaki şirket olan Tether, 1 milyar USDT’yi Solana’dan Ethereum’a taşımak için bir zincir takası yürüttüğünü açıkladı.

Tether’in söz konusu zincir takası, Solana’da dolaşan toplam USDT miktarını azaltacak, fakat bu şirketin genel stablecoin arzını değiştirmeyecek.

Bu haftanın başlarında Binance, Solana’dan USDC ve USDT mevduatlarını çekeceğini açıkladı. Binance’in bu duyurusunun ardından kripto para borsası OKX benzer bir adım atarak Solana’da hem USDC hem de USDT’yi çıkarma ve para yatırma ile para çekmeyi durdurduğunu belirtti.

tether 1 milyar usdtyi solanadan ethereuma tasidi 2

Konu hakkında açıklama yapan Tether, geçen hafta iflas koruması için başvuru yapan FTX’in kardeş ticaret firmasına referans vererek, “Alameda’nın Solana’ya yoğun katılımı, USDT’nin işleyişinin ve USDT ihracının işleyişinin altında yatan dinamikleri hiçbir şekilde etkilemiyor.” dedi.

Son olarak kısa bir süre önce yayımlanan bir blog gönderisinde Solana Vakfı, ağın “normalden daha karmaşık işlemlerle uğraştığını” ancak iyi performans gösterdiğini belirtti.  

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
308.281,46 TL 0,46%
ethereumETH/TRY
22.617,40 TL 0,66%
tetherUSDT/TRY
18,59 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.834,18 TL 0,33%
usd-coinUSDC/TRY
18,61 TL 0,01%
binance-usdBUSD/TRY
18,61 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
7,54 TL 1,14%
dogecoinDOGE/TRY
1,95 TL 16,08%
cardanoADA/TRY
5,94 TL 1,23%
matic-networkMATIC/TRY
16,06 TL 1,62%
Bağlantıyı kopyala