Tesla’nın Rakibi Daymak Tarafından Tasarlanan Spiritus Aracı Kripto Para Madenciliğine Bugün Başlıyor

teslanin rakibi daymak tarafindan tasarlanan spiritus araci kripto para madenciligine bugun basliyor 1

Kanadalı elektrikli araç üreticisi Daymak, Spiritus adlı aracının bugün Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve diğer kripto para birimlerini çıkarmaya başlayacağını duyurdu. 

Tesla’nın rakibi olan Daymak, geçtiğimiz haftalarda kripto para madenciliği yapan bir araç geliştirdiklerini duyurmuştu. Şimdi de madencilik yapacak üç tekerlekli Spiritus aracının kripto para madenciliği yapmaya bugün başlayacağı bildiriliyor. 

Araç, park edildiğinde madencilik yapmaya başlayacak güçlü bir GPU içeriyor. Bununla birlikte, elde edilen varlıkların depolanmasını sağlayacak bir cüzdan uygulamasına da sahip. Spiritus kripto para madenciliğin yanı sıra kablosuz şarj imkanı da sunacak. 

Modelin 2023 yılında piyasaya sürmesi planlanırken, şimdiden 18.495 dolarlık sabit bir fiyatla ön sipariş verilebiliyor. Daymak kurucusu Aldo Baiocchi konu hakkında yaptığı açıklamada blokzincirinin en yenilikçi teknoloji olduğunu söylüyor:

“Blokzinciri teknolojisi ve kripto para, zamanımızın en ezber bozan yeniliklerinden ikisidir ve bunu ürünlerimize dahil eden ilk otomobil üreticisi olmaktan gurur duyuyoruz.”

Her ne kadar bu özellik bazı kesimler tarafından anlamsız olarak değerlendirilse de özel araçlarda kripto para madenciliği yapma fikri cazip geliyor gibi görünüyor.

Dilek Sarı

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans tezini “Risk Toplumu” ve “Korku Kültürü” üzerine yapan Dilek, daha sonra akademi ile arasındaki fikir ayrılıkları ve kripto varlıklara artan ilgisi nedeniyle bu sektöre adım attı. 2019 başlarında yerli bir kripto varlık işlem platformunda Sosyal Medya Uzmanı olarak görev alan Dilek, burada bulunduğu yaklaşık iki sene boyunca, alana ilişkin bilgi birikimini artırmaya yönelik çalışmalarda bulundu. Bir taraftan alana ilişkin teorik bilgilerini geliştirirken, diğer taraftan bu bilgileri pratiğe dökmek için çaba gösterdi. Öte yandan, yaklaşık beş yıldır sürdürdüğü SEO uyumlu içerik üretimi, İngilizce çeviri ve grafik tasarım çalışmalarına freelancer olarak devam etti. 2020 yılı sonlarında Kriptomeda’ya katılan Dilek, Coinkolik ve BTCHaber’de İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. O zamandan bu yana burada görev almayı sürdürdü ve alana ilişkin bilgilerini derinleştirirdi. Dilek şimdi zincir üstü analiz ve DeFi ürünleri hakkında kendini geliştirmeye çalışıyor ve NFT alanını ise yakından takip ediyor. Blokzinciri teknolojisinin yazılım yönüne de ilgi duyan Dilek, ilerleyen yıllarda bu alan hakkında da bilgi sahibi olmayı umut ediyor. Dilek kripto varlıkların yanı sıra müzik, deneysel sinema, modern psikoloji, astronomi ve doğa sporlarına ilgi duyuyor. Uzaya ilişkin fenomenler hakkında araştırma yapmayı seven, alana dair haber ve bilimsel çalışmaları yakından takip eden Dilek, amatör olarak astrofotoğrafçılık da yapıyor. Aynı zamanda amatör bir kuş gözlemcisi olan Dilek, İzmir’de aktif olarak çalışmalar yürüten Doğa Derneği’nin etkinliklerini yakından takip ediyor. Etik sebeplerle vegan bir yaşam tarzını benimsemesi nedeniyle her türlü hayvan sömürüsüne karşı duruyor. Psikoloji alanına dair akademik makaleler okumayı, müzik festivallerine katılmayı, deneysel filmler izlemeyi, blokzinciri teknolojisini konu alan kitaplar okumayı ve yeni kültürlerle tanışmayı seviyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
362.982,94 TL 3,23%
ethereumETH/TRY
24.850,16 TL 3,33%
tetherUSDT/TRY
18,57 TL 0,22%
usd-coinUSDC/TRY
18,58 TL 0,13%
bnbBNB/TRY
5.279,27 TL 2,08%
xrpXRP/TRY
8,83 TL 10,75%
binance-usdBUSD/TRY
18,64 TL 0,41%
cardanoADA/TRY
8,05 TL 0,95%
solanaSOL/TRY
632,74 TL 3,36%
dogecoinDOGE/TRY
1,12 TL 1,53%
Bağlantıyı kopyala