Tesla, Dördüncü Çeyrekte Bitcoin Satmadı

tesla dorduncu ceyrekte bitcoin satmadi

Elon Musk’ın sahibi olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla, 2022 yılı dördüncü çeyrek mali raporlarını açıkladı. Şirket dördüncü çeyrek raporlarına göre Bitcoin satışı yapmazken yeni Bitcoin alışı da gerçekleştirmedi.

Tesla Bitcoin Varlıklarına Dokunmadı

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, ABD borsaları kapandıktan sonra 2022 yılı mali raporlarını açıkladı. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre şirket üst üste iki çeyrek boyunca Bitcoin varlıklarına dokunmamış oldu.

tesla dorduncu ceyrekte bitcoin satmadi 2

Verilere göre çeyrek sonunda Tesla’nın sahip olduğu dijital varlıkların değeri, Bitcoin fiyatındaki düşüşten kaynaklanan değer düşüklüğü sebebiyle üçüncü çeyrek raporlarına göre 218 milyon dolardan 184 milyon dolara düşmüş oldu. Üçüncü çeyrek sonu itibariyle Bitcoin fiyatı 20.000 doların biraz altındayken, dördüncü çeyreğin sonunda ise Bitcoin fiyatı 16.500 dolar seviyesindeydi.

Şirket 2022 yılı üçüncü çeyreğinde de Bitcoin varlıklarına dokunmamıştı. Tesla bununla birlikte ikinci çeyrekte 936 milyon dolar değerinde Bitcoin ya da toplam varlıklarının yaklaşık yüzde 75’ini nakit toplamak için satmıştı. Bu hamlenin ardından Elon Musk yaptığı açıklamada yaşanan bu durumun Çin’de devam etmekte olan COVID-19 vakaları sebebiyle alındığını ve satış kararının Bitcoin hakkında bir karar olarak alınmaması gerektiğini belirtmişti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
439.576,50 TL 0,01%
ethereumETH/TRY
31.307,10 TL 0,60%
tetherUSDT/TRY
18,82 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
6.207,56 TL 0,12%
usd-coinUSDC/TRY
18,82 TL 0,12%
xrpXRP/TRY
7,72 TL 0,21%
binance-usdBUSD/TRY
18,82 TL 0,03%
cardanoADA/TRY
7,48 TL 0,78%
dogecoinDOGE/TRY
1,79 TL 0,93%
matic-networkMATIC/TRY
23,52 TL 2,18%
Bağlantıyı kopyala